Утримання парламентських партій обійдеться прикарпатцям у 10 гривень на рік


Сьогодні, 30 травня в Івано-Франківську дискутували про «Парламентські партії в Україні: стандарти роботи на всеукраїнському та регіональному рівнях».

Зокрема керівник Громадянська мережа ОПОРА в Івано-Франківській області Іван Маруняк розповів про основні фактори, що перешкоджають інституціоналізації партійної системи України, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

"У нас представництво політичних партій у владі дуже швидко змінюється. Це сприяє недовірі громадян до партій. Окрім того низька інтенсивність комунікації партії з виборцями, яка активізується тільки у виборчий період, а потім за виборця забувають. Ще один фактор, який негативно впливає партійну систему є велика кількість безпартійних у виборчих списках. Це не нормально коли більша частина списку є безпартійні. Це показує, що партія не володіє достатнім людським ресурсом", - вважає Маруняк.

Окрім того очільник обласного осередку Опори звернув увагу на державне фінансування політичних партій.

"З липня політичні партії отримають державне фінансування. Проте кошти отримають тільки ті, що подолають 5% барєр і кількість представників однієї статі в них не перебільшують 1/3. Загальний фонд фінансування складає майже 442 млн.грн. Це 10 грн. з кожного громадянина України на рік. Це не є багато, проте воно позитивно відгукнеться, адже фінансування стане прозорим", - зауважив Іван Маруняк.

Окрім того презентував всеукраїнську карту контактів приймалень парламентських партій, які можна переглянути на сайті rada.oporaua.org/map. 

Зокрема, на Прикарпатті офіційно діють 662 осередки політичних партій. Проте на думку опорівця це формальне число, а не реальне. Тому Опора перевірить всі осередки і їх діяльність та виключить з інтерактивної карти тих хто працює тільки "на папері".

Після презентації представники політичних партій та політичні експерти висловили свої думки про діяльність політичних партій в Україні та в області зокрема.