В Івано-Франківському супермаркеті не соромляться продавати прострочене


Ні для кого не секрет, що у продуктових супермаркетах змінюють етикетки з терміном придатності, щоб товар все таки збути. Проте, у деяких мережах з цим явно перебільшують.

До редакції «Бліц-Інфо» звернувся іванофранківець Володимир із скаргою на один із франківських супермаркетів. 

"Нещодавно зайшов в один із супермаркетів "Колібріс" щоб купити додому торт. Вибрав, те що мало бути смачненьким. Та вже на касі побачив, що торт несвіжий - його "термін дії" минув два дні тому. Довелось обирати інший, той же залишив продавчині. Як виявилось, вона не збиралась забирати його з прилавку і поставила на те ж місце. У цьому я зміг переконатись, повернувшись туди ще раз - цього разу за сметаною. Залишив відповідний запис у книзі «скарг та пропозицій», але маю сумніви, що її хтось візьме до уваги», - зауважив Володимир.

Схожий випадок трапився із мешканкою Івано-Фраківська Оленою. Дівчина у супермаркеті цієї ж мережі натрапила на несвіжий сир. Дівчина звернулась до продавчині із зауваженням. Натомість та відповіла, що не встигає за всім контролювати, оскільки їх тільки двоє в торговому залі.

Кореспондент «Бліц-Інфо» особисто навідався до відповідного продуктового супермаркету. З десяти тортів, у вісьмох закінчувався строк придатності. Куряче м’ясо із синюватим відтінком геть не навіювало апетиту. Пересохша нарізка сирів.

Продавчиня на претензії відповіла, що торти мають уцінити під 50% від вартості і їх люди миттю розберуть, а м’ясо подивиться м’ясник і переробить його. Що ж стосується сирів, то вона тицьнула пальцем на дату запакування і впевнено заявила, що ще 5 днів він добрий.

Відтак, після появи адміністратора інформація дещо змінилась. Торти начебто, мають утилізувати і їх ніхто не продає зі знижкою у 50%, а м’ясо придатне до споживання. А те що вони синє і з жовтими плямами, то це нічого страшного, на її думку, це цілком нормально.

Начальник інспекції захисту прав споживачів Юрій Петриця зауважив, що треба було із тим куском м’яса чи торта прийти до них. Звичайно, придбавши товар, щоб отримати чек магазину.

«До нас необхідно принести зіпсутий товар і чек магазину, в якому це придбано. Це є підстави для перевірки, яка навідається у магазин. Якщо інформація підтвердиться, то їх оштрафують. Але в таких випадках це не зупиняє продавців перед спробою підкинути на прилавок несвіже. Адже штраф, по суті, не високий - 170 гривень і це не принесе вагомого збитку. Тому в супермаркетах таке собі дозволяють», -  пояснив Юрій Петриця.

За його словами, скарги однієї людини нічого не дадуть. Необхідно більше свідчень покупців про неякісний товар на прилавку відповідної мережі. Тоді можлива перевірка  Києва, яка може дати суттєвіші результати. Але наразі доведеться надіятись на добросовісність працівників супермакету.