В Івано-Франківську, як вже традиційно у цю весняну пору, «розцвіла» стихійна торгівля. І одним із найбільш улюблених місць франківських торговців для ведення «бізнесу» залишається вулиця Привокзальна.
Незважаючи на всі намагання комунальників, тут і досі торгують всім, чим заманеться. На прилавках овочі-фрукти, квіти та навіть резинові капці та труси. Все, начебто, для комфорту подорожуючого. Та все ж ця «прекрасна картина" – перше, що попадає на очі туристу, що приїхав споглядати красу Станіславова та Карпат. Адже вся стихійна торгівля розвернулась якраз навпроти головного входу до Залізничного вокзалу.
Як зауважує начальник управління торгівлі Івано-Франківського міськвиконкому Олег Ганчак у розмові з кореспондентом "Бліц-Інфо", щоб побороти це ганебне явище, в місті регулярно проводять рейди.
«Було складено близько 200 протоколів за рік. Загалом, у нас на тиждень проводиться 3-4 рейди з протидії стихійної торгівлі. Особливу увагу звертаємо на торгівлю з рук промисловими товарами. Це поширена проблема на Привокзальній. Зокрема, на поповнення рахунків. Теж маємо проблему з торгівлею фруктами-овочами. Також вона є на Тролейбусній, Незалежності, що навпроти Драмтеатру», - зауважує Олег Васильвич.
За словами начальника управління, щоб виправити цю ситуацію, крім складання протоколів, інспектори вилучають товар, який можна повернути тільки через судове рішення.
«З початку року таких вилучень було близько 20. Це є досить дієвий спосіб впливу на підприємців. Але це стосується тільки промислової групи товарів, бо продукти вилучати не маємо права. Адже якщо вони зіпсуються допоки справа йтиме до суду то й на нас можуть подати позов», - пояснює пан Ганчак.
Та все ж Олег Ганчак зізнається, що подолати стихійну торгівлю все ж не вдається.
«Думаю, одна із причин – добрі заробітки цих підприємців. Як кажуть, попит породжує пропозицію. На законних базарах немає такого руху та багато конкурентів. Тому, в погоні за наживою вони готові ризикнути та торгувати у недозволеному місті», - вважає чиновник.