В Івано-Франківську засідав обласний комітет з допомоги учасникам АТО та їхнім сім'ям


В четвер в обласному центрі Прикарпаття відбулось чергове засідання Івано-Франківського обласного координаційного комітету з допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій, та їхнім сім’ям.

Усім присутнім було доведено, що на Всеукраїнському рівні створюється служба у справах поранених. Щодо Прикарпаття, то тут як уже повідомляли раніше деякі місцеві ЗМІ, реабілітаційний центр для наших поранених земляків заплановано створити у санаторії Черче. Як розповіла представник Департаменту охорони здоров’я Зоя Ціхонь там майже готова матеріальна база, є спеціалісти відповідної спеціалізації і тут пораненні прикарпатці можуть спокійно проходити реабілітацію. Крім того було повідомлено, що Латвія готова прийняти на реабілітацію одного пораненого прикарпатського вояка. Ним стане важкопоранений розвідник батальйону «Айдар» івано-франківець Олег Сухарєв.

Крім того в області ведеться робота над створенням оперативного та повного списку усіх постраждалих в АТО при карпатців.

Оскільки не всі прикарпатці до війська призивались через військомати (є добровольці, Нацгвардія, МВС), то на засіданні було вирішено скоординувати роботу із військовими госпіталями цілої України. Щоб оперативно надавати допомогу пораненим та їм сім’ям, комітет розіслав листи до цих медзакладів із проханням повідомляти про перебування у них прикарпатців та їхні ушкодження.

Представник Департаменту соціальної політики ОДА Ярослава Ульванська повідомила, що департамент зараз активно працює над створенням соціальних паспортів сімей загиблих та постраждалих вояків. Складається список тих речей, які конче необхідні цим людям (це й житло, підключення газопостачання, працевлаштування, земельні ділянки, погашення кредитів).

На допомогу таким сім’ям вже виділено 3 мільйони гривень, а найближчим часом необхідно віднайти ще 500 тисяч гривень.

Зараз в області постане гостра проблема дитячих садочків – йшлося далі на засіданні, - адже діти із сімей даних категорій мають право на влаштування до ДНЗ поза чергою (а Прикарпаття займає одну з останніх позицій по Україні по забезпеченню дитячими садочками).

Для всіх хто хоче допомогти учасникам АТО працює гаряча урядова лінія (0 800 501 554) – повідомили присутнім. Також комітет закликає до співпраці кваліфікованих юристів, які могли б підготувати якісні зміни до соціального законодавства.

Щоб полегшити роботу волонтерських організацій члени комітету вирішили звернутись з листами до Президента, Уряду та ВРУ. Прикарпатці просять спростити процедуру розмитнення гуманітарної допомоги, щоб це можна було робити на місцях із представниками відповідних управлінь і відомств.

Насамкінець співголова комітету Сергій Адамович повідомив, що станом на 13 серпня на території області перебуває 1264 вимушених переселенці.