В Україні презентували онлайн-гру “Хайп проти Правди”, яка вчить розпізнавати фейки


Уміння відрізняти фейки та маніпуляції від правдивої інформації дуже важливе, особливо в умовах війни. Щодня користувачі соціальних мереж та інтернету натрапляють на контент, метою якого є ввести в оману, посіяти паніку, сумніви чи просунути ворожі наративи.

Джерелом дезінформації може стати хто завгодно, навіть ви, поширюючи неперевірений контент у себе на сторінках. Тому медіаграмотність, свідоме споживання та поширення інформації – необхідність для кожного.

Центр інформації та документації НАТО (ЦІДН) спільно з Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine розробив онлайн-гру “Хайп проти Правди”. Її мета – показати, як формується інформаційне поле, чому і як виникають маніпуляції та фейки та чого потрібно уникати, щоб не наражати на небезпеку себе й свою країну. Крім того, підвищити медіаграмотність української аудиторії та її стійкість до створеної росією дезінформації, зокрема пов’язаної з темою НАТО в Україні.

"Ми не можемо повністю позбавитися ворожої інформації, але ми можемо зробити так, щоб наше населення стало менш сприйнятливим до неї. І всі суб’єкти інформаційного середовища – від державних інституцій і міжнародних організацій до громадянського суспільства, приватних компаній і окремих осіб – відіграють певну роль у протидії дезінформації. Саме тому всередині своєї організації ми подумали над створенням гри, яка вчить розпізнавати фейки", – говорить директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне.

Про гру “Хайп проти Правди”

Протягом 10 хвилин у грі “Хайп проти Правди” відбуватиметься активне експериментальне навчання. Перед гравцями буде завдання – постати у ролі фальшивого медіамагната і поширювати дезінформацію, забувши про етичні норми, відповідаючи на питання про цінності НАТО чи допомогу Україні. Щоб досягти успіху в грі, потрібно вибирати варіанти, які є явно фальшивими, маніпулятивними та вводять в оману. Адже лише так можна набрати якомога більше підписників і підняти свій рейтинг.

Через такі абстрактні, але водночас близькі до реальності сценарії учасники гри побачать, як фейки працюють у реальному житті, у який спосіб і за допомогою яких тактик та технік створюється маніпулятивний контент, а також до яких негативних дій можуть призвести такі дії.

Наприкінці гри учасникам будуть надаватися поради стосовно того, як можна протидіяти інформаційній загрозі.

У гравців є можливість виграти два квитки і особисто відвідати штаб-квартиру НАТО в Брюсселі та дізнатись всю цікаву інформацію з перших уст. Для цього потрібно пройти гру і вкінці заповнити форму, щоб взяти участь в розіграші.

Посилання на гру “Хайп проти Правди”: https://hypevstruth.com.ua/.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!