Вперше в Україні: «Як мозок змушує нас робити дурниці» Асі Казанцевої


Незабаром вийде в українському перекладі – книжка, що відзначена премією у галузі науково-популярної літератури «Просвітитель» (2015) – «Хто б міг подумати. Як мозок змушує нас робити дурниці» Асі Казанцевої.

Доступною для загалу мовою, випускниця біологічного факультету Санкт-Петербурзького університету, а сьогодні – науковий журналіст викриває всю правду про загадкову, а інколи й парадоксальну роботу нашого мозку. Авторка, спираючись на численні статті науковців та результати досліджень престижних університетів світу, офіційні позиції та звіти ВООЗ та ООН, викриває біологічні пастки, таємниці людського організму, про які має знати кожен. 

Видання «Як мозок змушує нас робити дурниці» Ася Казанцева розподіляє на три об’ємні частини: «Шкідливі звички», «Секс та стосунки» та «Недостатньо хороше життя».

У першому розділі наукова журналістка порушує тему згубних звичок, причини їх появи та наслідки, хвороби, до яких вони призводять – алкоголізм, наркоманія, паління. У даному розділі авторка порушує тему й надмірного споживання їжі та ожиріння, яке у багатьох інформаційних джерелах віднайшло собі звання – чума XX століття. Серед ймовірних причин ожиріння Ася Казанцева називає – (!) вірус ожиріння.

Друга частина книги, яка носить промовисту назву «Секс і стосунки», присвячена коханню та хімічним процесам, які виникають в організмі під час «бурхливих почуттів». Тут авторка розвінчує схильність чоловіків до зрад, викриває міф про лебедину вірність. Розкриває й безліч інших цікавих фактів про стосунки між протилежностями.

Третя частина «Недостатньо хороше життя» висвітлює вплив стресу та депресії на здоров’я. Тут авторка звертає увагу на «сезонність» появи апатії. Доводить, що стрес неодмінно знижує опір імунної системи. Керуючись результатами всесвітнього дослідження показників щастя людей Happy Planet Index, Ася Казанцева описує: у якій країні і чому люди найщасливіші.

Книга супроводжується дотепними схематичними малюнками , які зобразив молекулярний біолог із Гарварду Микола Кукушкін, друг авторки та колишній однокурсник. Науково-популярне видання вперше друкується українською мовою у видавництві Vivat.