Вийдіть із зони комфорту: 10 звичок, які допоможуть досягнути успіху


Продуктивність і відчуття дискомфорту йдуть пліч-о-пліч. Тому стати кращими та успішнішими ви зможете, як тільки вийдете за межі власної зони комфорту і приймете усі виклики, які підкидає вам життя.

Для досягнення успіху та благополуччя важливу роль відіграє вміння виходити із своєї зони комфорту, і саме в цей період вчені зафіксували пік продуктивності, пишуть Мізки.com. В протилежному випадку вона страждає від бездіяльності. Адже людський мозок працює таким чином, що поки ми не відчуємо дискомфорту та не опинимось в стресовій ситуації, зрушити з місця та щось змінювати не з’являється жодного бажання.

Тож якщо ви відчуваєте, що готові до чогось більшого, якщо хочете досягнути більшого та знаєте, що заслуговуєте цього, пропонуємо вам ознайомитись із звичками, які сприятимуть вашому успіху.

1. Прокидайтесь зранку

Якщо ви не належите до людей, які встають зранку, ця звичка сприятиме виходу із зони комфорту. В будь-якому випадку, якщо ви встаєте задовго до того, як потрібно готуватись до нового робочого дня, ви — молодець!

Завдяки цьому у вас з’являється час, щоб зібратись із думками і підготувати себе до подальшого дня.

Окрім цього, у вас буде час на сніданок і фізичні вправи, які позитивно впливатимуть на ваше самопочуття. 

2. Досягайте “неможливих” цілей

Ніщо не може зрівнятись з відчуттям досягнення того, що здавалось недосяжним. Ці досягнення зазвичай лежать за межею комфорту, через що здаються нереальними. Але вони варті всіх ваших страждань, щоб одного дня все-таки досягнути бажаного. І саме тоді ви відчуєте себе непереможними і пам’ятатимете про свій тріумф все життя.

3. Медитуйте

Застрягнути в зоні комфорту дуже легко. Але медитація допоможе вам розірвати це коло і стане хорошим заняттям для вашого мозку. 

Невролог Сара Лазар виявила, що медитація сприяє корисним фізичним змінам в людському мозку. Вона впливає на ті його частини, які відповідають за самоконтроль, вирішення проблем і зосередженість.

4. Фокусуйтесь на одному завданні

Вміння зосереджуватись на виконанні одного завдання — дуже важко, однак корисно. Звичайно, ми можемо одразу згадати про багатозадачність — але вона вбиває продуктивність. 

Одне із досліджень, проведене в Стенфорді, підтвердило, що багатозадачність знижує продуктивність виконання завдань, на відміну від зосередженості лише на одному.

Дослідники виявили, що люди, які одночасно намагаються сприйняти інформацію з різних джерел, не можуть зосередитись, пригадати інформацію чи перемкнутись з однієї роботи на іншу. 

Отож, коли ви намагаєтесь одночасно виконати кілька завдань, вашому мозку не вистачає сили впоратись з ними успішно.

5. Займайтесь волонтерством

Було б чудово, якби кожен з нас хоча б деколи займався волонтерством лише з альтруїстичних міркувань. Завдяки такому заняттю людина почуває себе добре, отримує новий досвід та розширює межі світосприйняття. 

6. Виступайте на публіці

Ви, мабуть, чули про те, що більшість людей боїться публічних виступів. Це стає справжнім викликом для них. Однак саме це “вміння” може сприяти вашому кар’єрному росту.

7. Спілкуйтесь з незнайомцями

Якщо ви не екстраверт чи політик, тоді ви не використовуєте кожну нагоду, щоб поспілкуватись з новими людьми. Однак це потрібно робити в будь-якому випадку. Взаємодія з іншими позитивно впливає на настрій. Завдяки цьому ви розширюєте коло спілкування, у вас з’являтимуться нові ідеї, а ще — ви станете більш впевнені в собі.

8. Вмійте змовчати в потрібний момент

Інколи всім нам хочеться сказати все, що ми думаємо. Однак це приємне відчуття недовготривале. Подумайте, що станеться наступного дня, тижня чи наступного року?

Людська природа полягає в тому, щоб довести іншим свою правоту, але це навряд чи буде дуже ефективно. Невміння вчасно зупинитись в конфліктній ситуації може дорого вам коштувати. Тож вчіться контролювати свої емоції і чиніть в таких випадках мудро.

9. Навчіться відмовляти іншим

Дослідження, проведене в Університеті Каліфорнії, Сан-Франциско, показало, що якщо ви не вмієте казати “ні” іншим людям, то ви постійно відчуватимете втому, стрес та знаходитиметесь за крок від депресії. 

Вміння сказати “ні” — справжнє випробування для декого. Це дуже сильне слово, якого ви не повинні боятись. Тому, коли відчуваєте, що настав час сказати “ні”, використайте його. Завдяки йому ви позбудетесь непотрібних обмежень та матимете більше часу для важливих речей в житті.

10. Припиніть відкладати справи на потім

Дуже часто, коли нам потрібно вирішити якусь складну справу чи щось зробити, ми відкладаємо це на кращий день, тобто — на завтра.

Але біда в тому, що те "завтра" може і не настати, а тому кожного разу ми будемо шукати все нові і нові причини, щоб не вирішити все сьогодні.