У Міноборони розповіли, чи працюють над впровадженням електронних повісток
Впровадження електронних повісток для військовозобов’язаних можливо лише після ухвалення відповідного закону, а зараз ще «немає навіть предмета такої розмови».
Про це в інтерв’ю NV заявила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, передає Укрінформ.
«Якщо буде прийняте відповідне законодавство, буде здійснене відповідне доручення, ми з командою візьмемо це в роботу, проаналізуємо цю можливість технічно і надамо відповідь, яким чином і в які строки ми можемо це зробити. Зараз поки що немає навіть предмета такої розмови, немає жодного положення в чинному законодавстві», - зазначила вона.
Відповідаючи на запитання, чи розглядається можливість оформлення відстрочки онлайн, заступниця міністра заявила, що Міноборони налагодило взаємодії із вісьмома держреєстрами, щоб автоматично зберігати інформацію про військовозобов'язаних. За її словами, у їхніх планах є ще більше взаємодій з іншими базами даних.
«Ми вважаємо, що в деяких кейсах відстрочка має надаватись автоматично, без походу до ТЦК, без збору папірців, наприклад, людям з інвалідністю чи батькам трьох дітей. Адже ці дані вже є у держави в тому чи іншому вигляді. Наприклад, родинні зв’язки, зв’язок між батьком, матір'ю і дітьми є в Державному реєстрі актів цивільного стану. І вже зараз в нас з цим реєстром є взаємодія», - зазначила Черногоренко.
Як повідомлялося, у застосунку «Резерв+» планується запровадити нові функції, серед яких — онлайн-рекрутинг громадян і навчання для військовозобов'язаних.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!