Як активісти західної та східної України ділились своїми історіями


Громадська організація «Інститут неформальної освіти» реалізовує молодіжний проект під назвою «Освітня станція “Д”».

Його метою є залучити до позитивної взаємодії та конструктивного обговорення соціальних тем молоді із малих міст нашого регіону, формування діалогу між громадськими активістами західної, східної та південної України.

Першим етапом проекту було проведення 24 дебатних воркшопів у маленьких містах Івано-Франківської області. Другим етапом є проведення онлайн-лекторію у форматі «15х4», де 4 лектори 15 хвилин розказуватимуть свою історію, або ділитимуться своїм дебатним чи активістським досвідом.

Раніше громадська організація реалізовувала лекторії на науково-популярні теми, цього разу акцент був зроблений на історії людей та змінотворчість.

«15х4 - це простір для ведення розмов. Минулої суботи ми зібрали представників різних вікових груп, статей, професіоналів та тих, хто такими тільки стає. Кожен виступ - це якась історія особистих змін, змін спільнот (у яких ми живемо)», - каже тренер проекту Орест Багрій.

Читайте також: Молодь Прикарпаття вчиться мислити «по-дебатськи»

Отож, чотири лектори по 15 хвилин ділилися своїми історіями та досвідом. Людмила Нікітіна, менеджерка культурних та соціальних проектів Харкова, розповіла про те, що впливати на місто чи соціум можуть як активісти, так і звичайні людини, яких пов'язують одні цінності, візія чи проблематика.

Активна дебатерка зі Львова, Олександра Давидова повідала надихаючу історію про життя, провал, цікавість та крок в невідоме. Поділилась висновком про те, що «зміна світогляду відбувається завдяки конструктивному мисленню, якому і вчать дебати».

Лідер команди бізнес-аналітиків компанії «SoftServe» та колишній президет Федерації дебатів України Ігор Бобришев поділився історією про внутрішню силу та критику як рушійну силу розвитку.

Всеволод Борисов, фасилітатор та уродженець східної України під час свого виступу на лекторії зробив висновок про те, що «люди створюють контексти і чим провінційніше місто, тим більше в тебе простору для реалізації потенціалу та можливості впливати».

ГО «Інститут неформальної освіти» опісля лекторію висловив в соцмережах свою подяку всім учасникам: «Цей "15х4" був унікальним, ми вперше зробили це онлайн, вперше не говорили про науку, спікери вперше поділились особистими та натхненними історіями. Дякуємо вам. З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей».

Проєкт «Освітня станція «Д»» організовує ГО «Інститут неформальної освіти» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!