Юні тренери розповіли 900 учням Прикарпаття, як не стати жертвою торгівлі людьми


Кілька тижнів тому на базі Карітасу закінчилося масштабне навчання для учнів професійно-технічних закладів області, які у майбутньому мають проводити превентивні заходи з протидії торгівлі людьми в учнівському середовищі.

А вже сьогодні юні тренери можуть похвалитися першими результатами своєї роботи – успішною інформаційною кампанією з попередження торгівлі людьми в  учнівському середовищі. У першій половині квітня вони провели 40 превентивних заходів, під час яких 900 учнів  професійно-технічних навчальних  закладів Івано-Франківської області підвищили свій рівень  обізнаності щодо безпечної міграції та працевлаштування.

На базі Івано-Франківського Карітасу 30 березня та 01 квітня. Під керівництвом досвідчених тренерів 58 найактивніших учнів із 15 професійно-технічних навчальних закладів  опановували методику «рівний-рівному», щоб у майбутньому проводити.

Учні проводили  цікаві інформаційні заходи: квести, брейн–ринги,  вікторини, інформацій заняття, круглі столи, інтерактивні ігри,  кінолекторії, міні вистави,  виставки стіннівок,  лекції з переглядом та обговоренням  фільму «Життя на продаж»,  виготовлення колажів. Мета цих заходів - акцентувати увагу учнів на  проблемі торгівлі людьми в Україні та надати  інформацію  однокурсникам про те, яких заходів  необхідно вжити, щоб почувати себе в  безпеці.

«План  нашого  профілактичного тренінгу  передбачав, як  інформаційні повідомлення про проблему торгівлі людьми,  так і  велику кількість інформації  про безпечну поїздку за кордон.  Ми  проводили  вправу «Смуга перешкод», в ході  якої декільком  учасників спочатку  пропонували  з зав’язаними очима  пройти через кімнату так, щоб  не наткнутись  на інших учасників,  які хаотично пересувались  у ній. Під час другої спроби  учасників з зав’язаними  очима супроводжували  друзі. Цією вправою ми хотіли  продемонструвати,  що  набагато легше долати перешкоди,  коли тобі хтось допомагає, і ти почуваєш себе у безпеці. Так само, виїжджаючи за кордон, краще звернутись за консультацією, зокрема на гарячу лінію 527 для того, щоб убезпечити себе від непередбачуваних і трагічних  ситуації, які можуть трапитись», -  ділиться своїми успіхами  учениця Центру професійно-технічної освіти №1 Івано-Франківська Анна Грицюк.

«Я  ніколи не думав, що  бути тренером  так важко та відповідально. Все це відчув тільки тоді, як опинився віч-на-віч з  аудиторією,  яку потрібно було тримати в увазі,  аналізувати їхні   відповіді на поставлені мною запитання. Аж тільки тоді я зрозумів, як важко  доносити важливу інформацію, коли в аудиторії шумно, і є кілька  дітей, які  відволікають увагу інших від теми  заходу.  На перших порах я аж розгубився.  Та з допомогою  моїх колег – тренерів  ситуація потрохи почала  налагоджуватися.  Ми  всі переконались, що робота в команді дозволяє досягнути більш якісних  результатів, а нам – юним тренерам,  потрібно  докласти ще багато зусиль, щоб удосконалювати  свої тренерські навички», -  зазначив учень  Вищого професійного училища № 7 (Калуш)   Олег Кобута.

Завдяки інформаційним заходам за методикою «рівний – рівному» про те, як не потрапити до рук торгівців людьми, дізналися учні  Вищого професійного училища  №14 (Коломия), Войнилівського  професійного ліцею, Коршівського професійного аграрного ліцею,  Вищого професійного училища № 7 (Калуш)  та  ПТНЗ м. Івано-Франківська: Вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки, Професійного  ліцею автомобільного транспорту і будівництва,  Вищого професійного  училища №21,  Центру професійно-технічної освіти №1, Професійного будівельного ліцею, Професійного політехнічного ліцею, Вищого художнього професійного училища №3 та Вищого  професійного  училища №13.

Профілактичні заходи відбулися в рамках проекту  «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Івано-Франківської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування», який реалізує БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» за підтримки департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА завдяки фінансуванню Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.