Координаційний центр для допомоги військовим вже зібрав 270 тисяч гривень та закупив 49 бронежилетів
Координаційний центр швидкого реагування, який має на меті адресно допомагати прикарпатським військовим, які вже беруть участь в АТО та їхатимуть на Схід закупив ще 49 бронежилетів.
Про це сьогодні під час засідання Наглядової ради при Координаційному центрі швидкого реагування, яка займається розподілом коштів, повідомив член ради, депутат обласної ради Юрій Романюк.
Зокрема, за його словами, за останні 7-10 днів на рахунок Координаційного центру надійшло 270 тисяч гривень, з них 163 тисячі витратили на купівлю 49 бронежилетів 4 класу з протиосколочним наповнювачем.
Вартість одного бронежилету складає 3 тисячі 300 гривень і надійдуть вони у область до кінця цього тижня.
«Бронежилет відстріляла Національна гвардія. Пластина показала відмінні якості, тому ми закупити їх на 163 тисячі 516 гривень. Вони мають поступити на цьому тижня. Пластини цих бронежилетів обшиті протиосколочним захистом», - наголосив Юрій Романюк
Більше того, Юрій Романюк розповів, що вдалося знайти фірму з виготовлення аналогічних бронежилетів, але за ціною 2 тисячі 300 гривень.
«Армія купує бронежилети по 4 200-4600 теж 4 клас захисту, ми купуємо по такій ціні, бо тут немає ні податку на додану вартість, ні тендерних, ні корупційних відкатів», - додав Юрій Романюк.
Відтак ще 106 тисяч гривень планують витратити на купівлю таких бронежилетів. Перед відправкою на Схід кілька бронежилетів з кожної партії будуть обстріляні бійцями Нацгвардії.
Також Координаційний центр швидкого реагування планує закупити для військових німецькі кевларові каски та окуляри.
Варто зауважити, що по всіх витрачених коштах є відповідні чеки.
"Ми не прагнемо бути монополістами в зібранні коштів та допомозі нашим військовим і готові до співпраці з іншими організаціями. Чим більше буде подібного роду фондів, громадських ініціатив - тим краще. Можу навестив приклад спільноту, одною із організаторів якої є лідія Анушкевичус - вони вже зібрали десятки тисяч гриивень та повністю оділи та екіпірували 9 наших штатних снайперів з одного із батальйонів зони АТО. Такі ініціативи заслуговують тільки на повагу та підтримку!" - переконаний Юрій Романюк.
Як повідомлялось раніше, минулого тижня в Івано-Франківську відбулася розширена нарада Координаційного центру швидкого реагування, який має на меті адресно допомагати прикарпатським військовим, які вже беруть участь в АТО та їхатимуть на Схід, пише Фіртка.
Організатори очікують, що створення такої громадської структури дасть змогу уникнути довгі процедури тендерних закупівель необхідної для військових амуніції і продуктів харчування, а також дасть змоги ефективно використовувати кошти.
Крім того ініціатор створення Блавгодійного Фонду оборони Прикарпаття, депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк наголосив, що на Прикарпатті є багато структур, які готові допомогти військовим, зголосилася і діаспора. Однак, люди не знають як контактувати із бійцями – це ще одна причина створення Координаційного центу.
Для того, щоб у мешканців Прикарпаття знову не виникало запитань, куди йдуть зібрані кошти, матеріально-технічні засоби, продукти харчування та медикаменти, - роботу Координаційного центру швидкого реагування контролюватиме Наглядова рада.
«Наглядова рада при Координаційному центрі швидкого реагування забезпечить прозорість збору та витрати коштів. Саме її члени визначатимуть, що, коли, куди і кому відправляти», - пояснив голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко.
Так, у Наглядову раду ввійшли:
Сергій Адамович - заступник голови-керівник апарату Івано-Франківської ОДА,
Зіновій Шкутяк - народний депутат України V - VI скликань,
Ганна Беляшова - депутат Івано-Франківської обласної ради,
Григорій Березовський – приватний підприємець,
Олег Головенський - головний редактор агенції новин "Фіртка",
Василь Іваночко - директор видавництва "Лілея-НВ",
Романна Матюшина - лікар-хірург Івано-Франківської ЦМКЛ,
Петро Парипа - головний редактор газети "Галичина",
отець Володимир Черній,
Ольга Бабій - головний редактор ОТБ "Галичина".
Проте не всі присутні прийшли щоб спокійно і виважено поспілкуватися про наявні проблеми в забезпеченні бійців, які перебувають на Сході, знайти точки дотику та об'єднання зусиль різних вже діючих громадських ініціатив, які вже доклалися до виконання подібних завдань. Дехто прийшов банально попіаритися чи поговорити про проблеми, які жодним чином не стосуються тих завдань, про які йшла мова. А деякі "професійні", бомжуватого вигляду, провінційні політики "нової генерації" традиційно виступили в жанрі деструкції та демаршів.
"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОБОРОНИ ПРИКАРПАТТЯ"
КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ
в Івано-Франківській області.
вiд 16.06.2014p.
ДОВIДКА Надана клiєнту: БФ ОБОРОНИ ПРИКАРПАТТЯ,
ЄДРПОУ/ДРФО 39253430, Iвано-Франкiвська фiлiя, МФО 336677,
в тому, що йому вiдкрито рахунок(ки):
№ 26006052511360, валюта CAD (Канадський долар), вiдкритий 16.06.2014p.
№ 26000052511838, валюта EUR (Євро), вiдкритий 13.06.2014p.
№ 26004052512576, валюта PLZ (Польський злотий), вiдкритий 16.06.2014p.
№ 26000052511991, валюта UAH (Українська гривня), вiдкритий 13.06.2014p.
№ 26007052512528, валюта USD (Долар США), вiдкритий 13.06.2014p.
Кредитна картка "ПРИВАТБАНК" № 5169 3305 0029 1296
для надання благодійної допомоги на закупівлю адресної допомоги бійцям Івано-Франківської області, що виконують бойове завдання в зоні АТО.
Що потребують наші солдати з Прикарпаття?
(звернення до жителів сіл, РДА, Райрад):
- Картопля молода (тонни);
- Цибуля (1 тонна);
- Бурак (0,5 т.);
- Морква (0,5 т.);
- Капуста (1 т.);
- Сіль, перець, спеції;
- Яблука (1 т.);
- Тушонка;
- Консерви;
- Макарони, крупи;
- Чай, кава (без обмежень);
- Цукор (1 т.);
- Вода питтєва бутальована (без обмежень);
- Мед (100 кг);
- Сало солене (бажано в банках);
- Закрутки домашні (різні);
- шоколад, цукерки, печиво фасоване;
- Цитрусові (лимони);
- інше...
Доставляти: в РДА/Штаби в містах/ або консультації по тел.: (067)343-74-00