На Івано-Франківщині біля авторинку витекли нечистоти й потрапили в пожежну водойму. Через це загинуло до 200 кг різних видів риб.
Про це Суспільному розповів працівник авторинку Тарас Гринчак.
Чоловік працює неподалік ставка, куди четвертий день впадають нечистоти. Його вирили приблизно 30 років тому. Ставок слугує пожежною водоймою, а також у ньому розводять рибу.
"У водоймі було дуже багато живності: і качок багато сідало, риба різних гатунків – короп, амур — багато різної риби, малька. Зараз вся риба поспливала. Ми її просто повикидали – вона лежить тут збоку. Служби ніякі не реагують, хоча ми зверталися. Четвертий день нечистоти течуть – абсолютно жодної реакції. Отака ситуація", — розповідає працівник авторинку Тарас Гринчак.
Начальник Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький, який побував на місці викиду, каже, що наслідком може бути екологічна катастрофа: вода зі ставка впадає в потічок, який тече до кількох закладів відпочинку, а також — до мікрорайону Пасічна в Івано-Франківську. За його словами, воду на проби відібрала Державна екологічна інспекція Карпатського округу.
"Вода в озері стала чорна. Злив дренажу також чорний, тобто вода сама по собі має специфічний запах, і за структурою, і по тому, що вона піниться, швидше за все може бути, ми таке допускаємо, що це був прорив колектора, який відводить з полігону твердих побутових відходів дренажні води", — каже Любомир Стрембіцький.
Заступник директора КП "Полігон ТПВ" Олександр Прегон підтвердив інформацію, що витік стався у них. За його словами, зранку 8 листопада один з водіїв сміттєвоза повідомив про калюжу, яка за кольором схожа на фільтрат. Найближчим часом працівники підприємства оглянуть пошкоджену трубу та встановлять причини витоку. Олександр Прегон заперечує інформацію про те, що фільтрат стікає чотири дні.
"Одразу, коли дізналися цю інформацію, наші працівники зупинили перекачування фільтрату, перекрили основну засувку на полігоні. Після того тиск буквально за лічені хвилини в системі падає і витік фільтрату припинився", — розповідає Олександр Прегон.
У Державній екологічній інспекції Карпатського округу також заперечили інформацію, що інспектори відібрали проби води. За словами начальника відділу водних ресурсів Держекоінспекції Карпатського округу Віктора Данилика, про цей випадок він не має інформації. Відібрати зразки води зможуть лише після офіційного звернення громадян до їхньої установи.
Любомир Стрембіцький каже, що на місце пригоди викликали слідчо-оперативну групу, яка зафіксувала звернення.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!