В Управлінні ДСНС в області відбулося заняття з підготовки волонтерів - рятувальників до дій у надзвичайних ситуаціях
Біля 30 активних молодих людей віком до 25 років – а це переважно студенти і випускники вищих навчальних закладів Прикарпаття – члени громадських організацій – зареєструвалися на сайті Управління ДСНС в області, виявивши бажання стати волонтерами-рятівниками.
Саме з ними працівники відділу організації заходів цивільного захисту спільно з аварійно-рятувальним загоном спеціального призначання У ДСНС в області та навчально-методичним центром ЦЗ та БЖД області провели заняття з підготовки волонтерів-рятувальників. Відкриваючи навчання, начальник Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький привітав молодих людей з цією подією в їх житті, зазначивши, що саме волонтерський рух є надзвичайно ефективною силою для допомоги рятувальникам під час надзвичайних ситуацій різного характеру, коли потрібні люди для робіт, що не вимагають спеціальної кваліфікації, наприклад, під час повеней, чи при розбиранні завалів житлових будинків. Тому даний захід відкриває нову активну сторінку співпраці між громадським суспільством та рятувальниками, робить службу порятунку дійсно народною і всеохопною.
Заняття складалося з двох частин – теоретичної і практичної. Під час теоретичної частини волонтери отримали знання щодо основних понять про надзвичайні ситуації, про організацію оповіщення при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій. Також їх ознайомили з інформацією про захисні споруди, особливості їх обладнання та способи захисту.
Наочними та інтерактивними були лекції про засоби захисту органів дихання та шкіри під час здійснення рятувальних робіт, а також про надання само- та взаємодопомоги при пораненнях, опіках, кровотечах і переломах. Волонтери мали можливість оглянути дані засоби, перевірити їх у дії, адже такий виклад теоретичного матеріалу із залученням наочних засобів, сприяє і формуванню необхідних практичних навичок.
Під час обідньої перерви волонтери мали можливість у реальних польових умовах скуштувати солдатської каші і відчути себе справжніми рятувальниками. Практична частина заняття була дуже різноплановою – волонтерів ознайомили з найважливішими напрямками діяльності пожежно-рятувальної служби. Вони не тільки оглянули спорядження та техніку, яка є на озброєнні у рятувальників під час проведення рятувальних робіт на водних об’єктах, у гірській місцевості, під завалами будинків чи зсувів, а й самі побули у ролі рятувальників, на собі відчули ті фізичні і психологічні навантаження, які є невіддільною частиною цієї непростої, але такої потрібної людям професії. Волонтери гасили умовні пожежі вогнегасником та в екосистемі, спускалися крутопохилою переправою, набирали мішки з піском для укріплення захисних дамб під час повеней, рятували умовного потерпілого на водоймі. Як зізнаються самі волонтери, це заняття було для них цікавим і корисним, вони отримали багато нових знань та навичок, які дадуть їм можливість дійсно ефективно допомагати професійним рятувальникам у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.
По закінченні даного заняття волонтерам були вручені відповідні сертифікати.