Прикарпатські активісти знайшли серед кандидатів у нардепи комуніста, що йде від "Блоку Порошенка"


Сьогодні відбулась прес-конференція ГО «Молодіжна ініціатива», де учасники організації повідомили про результати аналізу виборної кампанії.

Як повідомив голова громадської організації Василь Остап'як, за короткотривалий період своєї роботи, активісти ГО «Молодіжна ініціатива» підготували та розповсюдили запити про надання біографічної інформації та політичних програм, опрацювали і систематизували біографії кандидатів в одномандатних мажоритарних округах Івано-Франківщини та їхніх передвиборчих програм.

Також зауважили, що у Законі України «Про очищення влади» не прописано чіткого механізму люстрації чи оновлення влади, передає кореспондент «Бліц-Інфо».  За словами пана Остап'яка, вся відповідальність покладена на Міністерство юстиції, яке зобов’язане контролювати процес очищення влади, проте механізму реалізації закону до кінця не описано. Немає чіткого алгоритму проведення контролю за виконанням цього закону, котрий мав би бути реалізований значно детальніше.

«У законі прописано частковий контроль та систему повноваження судів, проте не прописано, за якими нормативними актами мають керуватися судові органи при прийнятті рішення згідно Закону України «Про очищення влади». У статті 2 цього ж Закону описано по пунктах, хто має проходити процедуру люстрації (очищення), згадуються працівники виконавчої, судової гілок влади і адміністративний апарат, проте не описано роботи з представниками законодавчої влади, а саме, народними депутатами.  У статті 3 пункт 4 описано, що Закон «Про очищення влади» стосується тих осіб, що співпрацювали з КДБ та Комуністичною Партією. Проте не прописано процедуру оприлюднення документів СБУ стосовного агентури КДБ, внаслідок чого неможливо буде довідатися, хто був агентом КДБ ,через закритість архівів СБУ», - зауважив Остап’як.

Крім того, аналітик звернув увагу ЗМІ на кандидата у нардепи висуванця «Блоку Петра Порошенка» Михайла Довбенка, який балотується у 84 окрузі, хоча й підпадає під дію Закону «Про очищення влади».

«Михайло Довбенко навчався у Вищій комсомольській школі при ЦК ВЛКСМ, в 1982-86 роках був першим секретарем Івано-франківського обкому комсомолу, у 1986-89-их – аспірант Вищої комсомольської школи при ЦК ВЛКСМ, а у1989-91 роках- завідував відділом організації партійної роботи Івано-Франківського обкому КПУ», - зазначив Василь Остап'як.

Більше того, Михайло Довбенко публікувався у комуністичній періодиці. Керівник «Молодіжної ініціативи» Василь Остап'як навів деякі цитати зі статей Довбенка:

Михайло Довбенко. Газета «Комсомольський прапор» №5-6 від 14 січня  1985 року , цитата з доповіді на ХХІІ обласній конференції комсомолу:

«Більшої уваги вимагає питання вдосконалення атеїстичної роботи … Комітет комсомолу області вимагає наступальності у боротьбі з релігією. Кожен факт примиренського ставлення до участі у релігійних обрядах, повинен викликати у комітетах комсомолу не просто стурбованість, а активну протидію. І кому, як не комітетам комсомолу, бути організаторами, ентузіастами впроваджено у життя нашої радянської соціалістичної обрядовості».

«Потрібно удосконалити роботу з неспілковою молоддю. У Тисменецькому РКК у роботі з неспілковою молоддю допускається багато формалізму і поспішності. Необхідно забезпечити строго індивідуальний підхід до прийому у комсомол».

№50-51 від 28 квітня 1984 року, стаття «Естафета ударних справ» присвячена річниці присвоєння комсомолу імені Леніна:

«Кожен день наближає нас до знаменної події в житті комсомолу – присвоєння нашій Спілці імені Володимира Ілліча Леніна. На всіх етапах своє історії Ленінського комсомолу завжди і у всьому намагався бути гідним імені вождя. За час свого існування виріс і зміцнів, став справжнім ватажком радянської молоді. Своїм успіхам завдячує батьківській турботі рідної Комуністичної партії…»

№35 від 31 березня 1984 року, виступ на пленумі:

«..Треба рішучіше ввести боротьбу з пережитками минулого у свідомості і поведінці молодих людей з антиподами комуністичної моралі. Жити у гущі мас, знати її думки і устремління – ця ленінська вимога особливо актуальна сьогодні для комсомольських працівників і активістів є основою, важливих факторів підвищення результативності ідейно – політичного виховання підростаючого покоління».