У ЄБРР вважають, що зона вільної торгівлі з ЄС допомогла б Україні


Українська економіка перебуває у вразливому стані, але зможе підвищити конкурентоспроможність, якщо уряд здійснюватиме реформи, долатиме корупцію і запроваджуватиме принципи верховенства закону, щоб захищати права на власність.

Про це заявив в інтерв’ю Радіо "Свобода" головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку Олександр Пивоварський, який відповідає за регіон Східної Європи та Кавказу.

На його думку, такі кроки мали б залучити більше зовнішніх інвестицій.

Економіст сказав, що одним із чинників, який мав би сприяти економічним перетворенням в Україні, може стати залучення до зони вільної торгівлі з Європейським союзом, якщо у листопаді буде підписана відповідна угода.

"Ідеально добре було б, щоб Україна мала вихід і на євразійський ринок, і на ринок Європи", - сказав Пивоварський.

"Чим відрізняються ці дві пропозиції, це тим, що Євросоюз пропонує не лише вихід на ринки, а також цілу низку різних структурних реформ, які повинні перетворити Україну в сучасну європейську країну... У цьому є величезний плюс", - пояснив він.

"В середньому, країни Євросоюзу мають дуже добре інституційне середовище, верховенство права, захист інвесторів, величезний ринок, що в 10 разів більший, ніж ринок євразійський, тому це буде величезний плюс для України", - заявив експерт.