Фермери з Долинщини виготовляють з козячого молока сири та крафтове морозиво


Десять років тому Ігор Небилович, житель села Рахині, що на Івано-Франківщині, разом із дружиною Оксаною створили невеличку ферму.

Купили 10 овець породи німецький меринос для формування стада, кілька маленьких козенят, пише SEEDS.

Поступово господарство розширю­валося. Тепер тут налічується понад 300 кіз альпійської та зааненської породи. Також є вівці – німецькі мериноси. За день на фермі надоюють у середньому до 500 л козячого молока.

Сьогодні фермери виготовляють 14 видів твердих сирів (сім — із козячого та стільки ж — із коров’ячого). Поки що родина корів не утримує, хоча планує в майбутньому. Наразі молоко бере на фермі у Калуському районі.

«За 10 років роботи уподобання споживачів змінилося. Ра­ніше козячий сир на Прикарпатті не користувався великим попитом. А тепер набуває все більшої популярності, адже поживний та смачний», — розповів господар ферми.

Крім твердих сирів, Небиловичі варять і м’який, для грилювання, з пліс­нявою, прованськими травами, кропи­вою, повідомляє Високий замок.

А віднедавна з козячого молока розпочали виготовляти ще й ексклюзивне морозиво. Щоб товар був якісним, найняли на роботу спеціального технолога та розробили рецептуру. Тепер і сири, і морозиво їх виробництва можна зберігати у морозилці довший час.

Ігор та Оксана

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!