Обладнання івано-франківських маршрутів GPS-трекерами, звуковими сигналами та озвученням назв зупинок вимагають у влади представники людей з обмеженими фізичними здібностями. Для цього навіть організували семінар-тренінг для водіїв маршруток.
Організаторами такого навчання в місті стали всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» та Громадська організація жінок-інвалідів «Біла тростина».
«Ми маємо на меті ознайомити учасників із практикою законодавства щодо пільгового перевезення пасажирів у міському транспорті; з пристроями звукового інформування назви зупинок і зовнішнього інформування номеру та назви маршруту, принципом їх роботи та механізмами встановлення. Також вони зможуть узяти участь у тренінгах щодо особливостей перевезення пасажирів з інвалідністю в міському громадському транспорті, етики спілкування водіїв, надання допомоги людям з інвалідністю, викорінення стереотипів», - каже голова Громадської організації жінок-інвалідів «Біла тростина» Марія Гогільчин.
Натомість франківські комунальники говорять про перші кроки у розвитоку маршрутів перевезень і їх доступність для людей-інвалідів.
Провідний фахівець відділу транспорту департаменту ЖКГ, транспорту і зв’язку Назарій Рогін відзначив, що франківські тролейбуси КП «Електроавтотранс», на сьогодні, вже має озвучення назв зупинок та GPS-трекери, які допомагають визначати місце зупинки та озвучувати при наближенні.
«На наступний рік планується також обладнати такою системою автобусний маршрут №13. Щодо приватних перевізників, то є рішенням виконавчого комітету по встановленню GPS-трекерів, тобто незабаром приватні маршрутки будуть також озвучувати назви зупинок, можливо навіть озвучення маршрутів, які під’їжджають до зупинок. Також, починаємо практику облаштування пішохідних переходів «під нуль» для полегшення користуванням їх малобільними групами населення, в тому числі матерями з колясками, велосипедистами та іншими мешканцями міста. Такий перший перехід ми вже зробили на вулиці Грушевського. В подальшому ми плануємо переобладнати «під нуль» існуючі переходи в місті», - каже Рогін.
Правда, нарікають комунальники й на фінансування таких проектів, адже з коштами зараз важка ситуація.
«Вже неоднарозово висловлювалася питання про передбачення коштів і на трекери, і на обладнання зупинок, переходів, але гроші не виділялися. Те що зроблено за 2013 рік, то обладнано світлофори подачею звукового сигналу, щоб люди з вадами зору могли перейти дорогу. Є також програма щодо облаштування зупинкових комплексів, згідно з якою приватники зобов’язані встановити типові зупинки. В них передбачені власне певні зручності для людей з обмеженими фізичними здібностями. Тобто виходить так, що все лягає на плечі саме перевізників», - зазначив Назарій Рогін.
Триватиме семінар-тренінг два дні у конференц-залі готелю «Надія» .