Сьогодні в конференц-залі готелю «Надія» відбувся круглий стіл, присвячений річниці Майдану та подіям на Сході України.
Учасники круглого столу наголосили, що не ставлять собі за мету робити певну оцінку подій на Майдані та після нього. Аналізували політичні, економічні та соціальні події в Україні, які відбулися за цей час.
Громадські діячі та активісти пригадали події, що відбувались на Майдані та обговорили позитивні й негативні моменти, які склалися протягом року, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
За словами організатора круглого столу, голови ГО "Поклик нації" Тараса Боднара, країні зараз необхідна децентралізація влади.
«Адже, ми бачимо, що наші кошти з податків, які ми сплачуємо використовуються у зовсім неправильному руслі. Але ми не повинні зараз годувати терористів на Донбасі, ми не повинні давати їм опалення власним коштом, а також не повинні в них купувати вугілля. Раніше ми купували в олігархів, а зараз в терористів? Ну це ж нонсенс. Хіба за це вмирала Небесна сотня? Хіба за це щодня приходять «похоронки» в Івано-Франківську, у Львівську області? Тож фактично сьогодні ми хочемо підвести підсумковий круглий стіл. Вчора такий захід відбувся у Львові, сьогодні в Івано-Франківську, наступного тижня він відбудеться в Тернополі, Рівному та Луцьку», - зазначив Тарас Боднар.
В свою чергу ще один учасник круглого столу, член Світового конгресу українців Михайло Петруняк зауважив, влада зараз підтримує традиційний український менталітет, мовляв «нам завжди хтось щось винен».
«Уряд зараз маніпулює війною, коли говорять що її нема. Адже, таким чином вони хочуть отримати певні кошти від Європейського Союзу чи від Міжнародного валютного фонду. Тому й говорить про те, що в нас не війна , а антитерористична операція. А коли потрібно робити реформи – він говорить про те, що їх робити не можна, бо йде війна. Таким чином урядовці самі собі суперечать та маніпулюють українською думкою. Але головний плюс в тому, що український народ об’єднується, створюючи добровольчі батальйони для захисту нашої держави, і як би важко не було, ми зараз маємо патріотичну армію», - відзначив Петруняк.
На фоні подій, котрі відбуваються в Україні представник з Польщі експерт у справах Східної Європи, Центральної Європи Олександр Сокирко розповів про збільшення міграції українців до Республіки Польща, як тих, які попросили статусу біженця або політичного притулку, а також тих, хто виїжджає до Польщі у пошуках заробітку.
«Опираючись на дані, які надали мені в Управлінні надання статусу біженця в Польщі на кінець серпня початок вересня 1,5 тисячі українців попросили статусу біженців. Жоден попередній рік не відзначився такою кількістю. Більшість цих людей, це вихідні з АР Криму та з регіонів зони АТО, які не маючи можливості взяти собі шопінг-візу чи іншу візу,втекли в Польщу у пошуках кращої долі. Також за словами Посла Республіки Польщі в Україні Генріха Літвіна, до кінця року Польща наближається до відмітки 1 мільйона віз виданих українцям Польськими дипломатичними установами», - розповів Олександр Сокирко.
Також представник з Польщі зауважив, що міністерство закордонних справ замість того, щоб пропагувати Україну, притягувати до неї іноземних інвесторів, закривають свої консульства, обмежують фінансування на культурні заходи в Польщі, чим відповідно й створюють гірше сприйняття України закордоном.
«Мене часто запитують як у Польщі так і знайомі в Україні що українці отримали після Революції. І мені соромно, оскільки я не можу відповісти. Тому, що все, що ми отримали це АТО, анексію Криму і долар впав колосально. Україна не рухнулась в сторону Заходу. Жодних обіцянок, які були дані в рамках виборчої програми не виконано», - підсумував Олександр Сокирко.