Сьогодні у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. С. Бандери відбулось засідання круглого столу "Євромайдан: точка відліку".
Пригадати події 21-го листопада 2013 року, початок Євромайдану, прийшли представники влади, громадські активісти та політологи, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
За словами ініціатора студентського страйку Максима Кицюка, основним поштовхом до початку протестних акцій стала відмова тодішнього президента Януковича підписувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. А пізніше, після побиття студентів бійцями «Беркуту» у Києві, рух став боротьбою проти режиму Януковича.
«Ми змінили владу, але як на мене нова влада не є панацеєю і ніколи нею не буде. Громадянське суспільство завжди буде в опозиції до влади. Оскільки завдання суспільства – контролювати владу. Тому, загалом святкувати нам поки нема чого. Треба вшановувати пам’ять тих людей, котрі загинули за світлі ідеї», - зазначив Максим Кицюк.
На думку депутата Івано-Франківської обласної ради, координатора обласного Штабу національного спротиву Василя Поповича, українці сьогодні фактично програють Революцію гідності.
«Ми ще не довели Революцію гідності до кінця. Адже, після Майдану і революції відбулась олігархічна контрреволюція. І жоден олігарх не покинув Україну, вони й далі сьогодні всі при владі. І ми далі маємо багато смертей наших військових на сході, через недолуге керівництво антитерористичної операції. Адже, коли хлопці стоять як мішені, а поза нашими плечима проводяться якісь домовленості Тож сьогодні ми на порозі розчарування, і ця річниця не радісний день для нас. Немає піднесення духу. Бо на жаль не в кожного в голові пройшла ця Революція гідності. Тому сьогодні ми маємо задуматись, для того, щоб ми мали обличчя. Бо певною мірою кожен з нас, хтось в меншій мірі, хтось в більшій відповідальні за те, що зараз маємо», - зауважив Попович.
Як відзначила Ольга Бабій, Майдан це не точка відліку, а важкий шлях.
«Це чорна робота, яка дуже складна, але її треба робити. Тому зараз потрібно діяти не стихійно, а конкретно. Але цю роботу має робити верх, влада. І виконувати її вона повинна дуже точно та чітко, особливо зараз, коли Україна стала ласим шматком»,- підкреслила Ольга Бабій.
Ідеологом Майдану у Франківську був Сергій Адамович, який надавав також свою депутатську підтримку. Сергій Адамович, як науковець, пригадав, що розвиток суспільства відбувається історично та циклічно, і тому те, що зараз відбувається в нас дуже нагадує чиюсь вже пройдену історію.
«Зараз відбувається класика революції. І схожість з революцією, яка була в Латвії прослідковується. Але на жаль у нас масштаб трагедії більший. Проте, цей процес неможливо зупинити. Єдине, що важливо, це те, як швидко ми будемо йти. Зараз основне питання в тому, як швидко ми рухатимемось в своєму розвитку», - запевнив Сергій Адамович.
На думку самооборонівця Юрія Лоп’янецького, який був активним учасником Майдану в Івано-Франківську і в Києві, Євромайдан, анексія Криму, війна, президентські та парламентські вибори стали початком тернистого шляху.
«Ці події у багатьох змінили бачення, що таке Україна. Ми багато чого не змогли завершити, адже почалася війна на Сході. Але всі хотіли змін. І люди би сприйняли реформи, та на жаль, ми не змогли довести справу до кінця. Бо нам потрібно, щоб влада була для людей. А в теперішній ситуації основною є допомога бійцям. Революція гідності досі триває. Це тільки початок, нам потрібно згуртуватися, намалювати дорожню карту, визначити пріоритети та рухатися до кращих часів», - підсумував Юрій.
Після обговорення всі зійшлись на думці, що найважче ще попереду.