В Івано-Франківську виставкою мистецьких творів відзначили 25 років бієнале «Імпреза»
Сьогодні в Івано-Франківську у Центрі сучасного мистецтва відкрилась художня виставка робіт іванофранківських художників, які створені у 90-х роках ХХ століття, учасників міжнародної виставки творів сучасного мистецтва - бієнале ІМПРЕZА.
Як зауважив ідеолог виставки Ростислав Котерлін найбільш приємно, що люди, які тоді за часів бієнале робили сучасне мистецтво продовжують робити його і тепер, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
«Всі залишись художниками та не зійшли з творчої дороги. Ще одним приємним моментом є можливість спостерігати, зокрема сьогодні на цій виставці, хто як розвивався і рухається на творчому полі. Насправді ми дуже не цінуємо наше місто. А цінувати його варто, оскільки ми маємо можливість жити в дуже талановитому місті, яке створило багато прецедентів як мистецьких так і літературних. Загалом в самому місті неоцінена перспектива культурної складової, адже Івано-Франківськ міг би бути привабливим та цікавішим як для туристів так і для всієї України як організм, який творить певні напрямки та починання в мистецтві. Дана виставка є дещо ретро, але вона є також одним зі способів активно залучатись молодим митцям до сучасного мистецтва», - розповів Котерлін.
За словами куратора виставки Анатолія Звіжинського бієнале «Імпреза» відкрилась вперше 25 років тому і стала цікавою потужної виставкою, яка була в Україні єдиною періодичною виставкою, яка існувала так довго.
«Виставка наздирала дуже велику колекцію робіт. І загалом на той час це було достатньо естетично несподівано. А якщо ще згадати, що 1989-ий рік це ще час існування Радянського Союзу – то виникнення подібної виставки в провінційному містечку стало певним шоком», - зауважив Анатолій Звіжинський.
Виставка зібрала роботи таких франківських художників як Ігор Перекліта, Мирослав Яремак, Ярослава Яновського, Володимира Мулика та інших.
За словами самих художників, в теперішній час виставка могла б зібрати великий ажіотаж, адже в Івано-Франківську є велика школа абстрактного мистецтва. Проте, в цьому повинні бути зацікавлені як франківські меценати так і місцева влада. Тоді, на думку митців, Івано-Франківськ зможе проводити виставки не гірші тих, які проводяться у Франції, Бельгії чи Чехії.