Ми проти здачі України, – свободівець Михайло Королик про формулу Штайнмаєра

news-image: Ми проти здачі України, – свободівець Михайло Королик про формулу Штайнмаєра
Сьогодні, 2 жовтня Івано-Франківську облдержадміністрацію пікетували представники «Національного корпусу», «Української галицької партії» та Всеукраїнського об’єднання «Свобода», аби висловити протест проти підписання так званої формули Штайнмаєра.

Як пояснив у коментарі кореспондентці Бліц-Інфо депутат облради обласної організації ВО «Свобода» Михайло Королик, це логічне продовження вчорашньої акції націоналістів у Києві під офісом президента.

«Сьогодні дуже важливо, аби кожен українець не мовчав проти здачі українських інтересів. На моє глибоке переконання, ми повинні висловитися проти подій, які відбуваються в країні, аби завтра не нарікати, хто у цьому винен. Краще це упередити, донести свою позицію до президента України, Уряду та Верховної ради. Інакше,  це може призвести до подій, які навіть важко  спрогнозувати», - впевнений націоналіст.

Також Михайло Королик детально пояснив, чому «Свобода» виступає проти погодження формули Штайнмаєра. За словами депутата, мінські угоди та їхня дорожня карта - так звана «формула Штайнмаєра» зводяться до виконання положень, передбачених законом про особливий статус Донбасу. 

Відтак, Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" передбачає:

Російським окупантам та їхнім посібникам терористам гарантується амністія.

Стаття 3. Держава гарантує відповідно до закону недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей.

Надається імунітет депутатам, "обраним" під контролем терористів.

Стаття 5, абзац 2. Повноваження депутатів місцевих рад і посадових осіб, обраних на позачергових виборах, призначених Верховною Радою України цим Законом, не можуть бути достроково припинені.

Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і судів, а самі стануть "народною міліцією", підпорядкованою виключно місцевій владі, яку доволі ймовірно буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків.

Стаття 5, абзац 3. В окремих районах Донецької та Луганської областей законами України запроваджується особливий порядок призначення керівників органів прокуратури і судів, який передбачає участь органів місцевого самоврядування у вирішенні цих питань.

Стаття 9. В окремих районах Донецької та Луганської областей рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, на які покладається реалізація завдання з охорони громадського порядку в населених пунктах цих районів. Координація діяльності загонів народної міліції з охорони громадського порядку в населених пунктах здійснюється відповідним сільським, селищним, міським головою. Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах із числа громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах окремих районів Донецької та Луганської областей.

Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини Донбасу з регіонами Росії. По суті, визнається сам факт відсутності фактичного кордону з Росією.

Стаття 8. Органи виконавчої влади сприяють розвитку в окремих районах Донецької та Луганської областей транскордонного співробітництва, спрямованого на вирішення спільних проблем розвитку, посилення та поглиблення добросусідських відносин між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування окремих районів з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації на основі угод про прикордонне співробітництво, що укладаються територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами у межах компетенції, встановленої законом.

«Зараз у Львові та Тернополі відбуваються позачергові сесії обласної ради, де прийматимуться звернення з цього приводу. Я більш аніж впевнений, що завтра з цього приводу відбудеться позачергова сесії Івано-Франківської обласної ради. Просто швидше нам фізично не вдасться зібрати депутатів. Також "Свобода" буде ініціювати сесії місцевих рад, аби також відреагувати на дії центральної влади", - підкреслив Михайло Королик.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.10.2019 13:15
загрузка...