Влада Снятина питає громаду, чи варто виділяти мільйон на ремонт 200-річної церкви


Снятинська міська рада не знає, що робити із будівлею 200-річної вірменської церкви. Наразі храм перебуває в аварійному стані, для ремонту потрібно мільйон гривень.

Тож у міськраді цікавляться думкою громади - чи варто виділяти гроші на ремонтні роботи та як надалі використовувати споруду. Про це повідомили на facebook-сторінці Снятинські міськради.

"Наразі будівля перебуває в аварійному стані. Повністю зруйнований дах, пошкоджений фундамент та стіни. Для проведення ремонтно-реставраційних робіт потрібно мільйони гривень з місцевого бюджету", - наголошують у міськраді.

Також там зазначають, що зверталися до Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви щодо можливої реставрації храму. Втім, ті після вивчення храму заявили, що не мають на це грошей. 

"Оглянувши стан будівлі, представники вірменської громади письмово повідомили міську раду, що "церква практично повністю зруйнована, знаходиться в аварійному стані та вимагає демонтажу. Капітальний ремонт споруди буде вимагати чималих коштів, яких Єпархія на даний момент не має"", - підкреслюють у повідомленні.

Тож місцева влада цікавиться у громади - що робити з будівлею.

"Тож виникає запитання, що далі робити із залишками цієї споруди? Чи варто під час війни проводити ремонтно-відновлювальні роботи даного храму? Звертаємося ще раз до мешканців Снятинської громади, приватних підприємців, зацікавлених осіб. Вислухаємо всі раціональні пропозиції від громади щодо подальших дій і використання даної споруди, котра б, насамперед, принесла найбільшу користь громаді", - йдеться у зверненні.

Довідково: вірменську церкву Успіння Пресвятої Богородиці у Снятині почали зводити в 1801 році – це один з небагатьох храмів, який зберігся у своєму первісному вигляді до наших днів. Храм звели на місці покинутої домініканської церкви Пресвятої Богородиці, у 1805 році архієпископ Симонович освятив церкву Успіння Діви Марії. Вірменська церква Успіння Пресвятої Богородиці є храмом типу однонефної базиліки з лаконічними фасадами, які на півночі та на півдні підсилені контрфорсами. Головний фасад має фронтон більш притаманний за силуетом для стилю бароко.

У 1950-х роках вірменський костел закрили, все церковне обладнання було вилучене, а в покинутій будівлі облаштували тренажерний зал.

За понад 200-літню історію в церкві не проводили значних реставрацій, храм частково ремонтували в 1819, 1907 та 1924 роках

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!