Гірський рятувальник Василь Фіцак представив у Франківську виставку світлин Чорногори
В Прикарпатському національному університеті відкрилась виставка унікальних світлин "Білий слон на чорній горі" відомого гірського рятувальника, голови ГО “Карпатські стежки”, співробітника ПНУ Василя Фіцака.
До середини ХІХ століття вона вважалася найвищою вершиною Українських Карпат і дала назву всьому Чорногірському хребту. Василь Фіцак, як ніхто інший знає і відчуває гору Піп Іван (Чорну гору), де розташований Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» Прикарпатського та Варшавського університетів. Через свої фототвори Василь ділиться з неповторною силою, величчю і чарівністю Чорногори, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Я не хотів просто мандрувати, як споживач, я хотів ще щось робити: чистити стежки, маркувати маршрути, відновлювати туристичні притулки, створювати екологічні проєкти. Це в сукупності стало способом життя. Були роки коли я проводив 150-160 днів на рік в горах. З кожним роком це все більше захоплювало і стало невідʼємною часточкою мене",- каже Василь.
Рятувальник зізнається, що найважче для нього фотографувати тварин. Пейзаж простіше, але дуже важко підібрати відповідну погоду в горах.
"Були такі моменти, що шість днів поспіль негода на горі. Все у хмарах, видимість обмежена, тож не вжавалося зробити світлину. Окрім того важливий час доби. Найкращі знимки виходіть на світанку. Тоді є гра кольору, світла, тіні. Тому доводиться вставати зранку, вибирати моменти, довго сидіти на морозі поки сонце зійде",- ділиться фотограф.
На виставці представлені близько 80 робіт, які Василь Фіцак вирішив подарувати університету.
"Нехай вона експонуєься, подорожує, милує, радує око. Такі речі не повинні бути заховані", - переконаний Василь.
Своєю чергою ректор ПНУ Ігор Цепенда анонсував великий тур цієї виставки університетами України і навіть у Польщу.
"Ми сьогодні маємо можливість побачити, як Піп Іван виглядає очима митця. Наш співробітник Василь Фіцак, багато років відвідуючи обсерваторію бачив її в різних ракурсах. Після ПНУ виставка розпочне свою роботу в багатьох університетах України. Ми вже формуємо план. Також розглядаємо можливість показу цієї виставки в одному з головних партнерів ПНУ - Варшавському університеті, який також доклав багато зусиль, щоб реалізувати цей проєкт. Тож кожна область матиме можливість побачити красу Карпат, Чорногори та обсерваторії, яка сьогодні є найвищим науковим обєктом України і третім в Європі. Ми врятували красу обсерваторії і зараз важливо зберегти красу Карпат",- каже ректор.
Виставка триватиме в приміщенні виставкового залу університету (вул. Шевченка, 57) до 21 квітня.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!