Івано-франківська «Говерла» вдома поступилася БК «Донецьку»

Незважаючи на фантастичні старання капітана ведмедів Тревіса Пітерсона, який набрав 33 очки та дабл-дабл Юджина Лоуренса, "ведмедям" не вдалося повторити минулорічний вихід у фінал розіграшу Кубку України. "Говерла" поступилася донецьким "тиграм" 7-ма пунктами

Лідери Суперліги всю гру вели у рахунку в межах 10 очок і  не підпускали підопічних Євгена Мурзіна надто близько, або відповідали своїм очковим спуртом.

БК Донецьк на перших хвилинах продемонстрував свою перевагу під щитами, яка вилилася і в очкову різницю зі старту матчу - 8:2, потім 12:4. Втративши можливість швидкого прориву під кільце, "тигри" набирали важливі очки з-під щита, де дуже продуктивно працювали Марко Кіллінгсворт і Максим Корнієнко. У відповідь зброєю Говерли звично виступив Тревіс Пітерсон - на рахунку американця "два з фолом" і триочковий, який повернув матчу статус-кво. Коли ж Доленко зарядив "триочковий" з кутка, франківці і зовсім на кілька секунд вийшли вперед. Втім, два влучання від Донецька здалеку від МакКолі і Буренко повернули Донецьку прийнятну для них різницю - 15:20.

У другій чверті Донецьк почав включати свій клас - з'явилися і звичні "тиграм" транзити, що не погіршилася і точність у кидках здалеку. Команда Валерія Плеханова, здорово захищаючись, поступово нарощувала різницю, а єдиним аргументом Говерли продовжував залишатися Пітерсон.Він був активний під щитами і точний з периметру. До середини другої чверті у нього вже було 18 очок, при тому, що всі інші його партнери набрали всього 12.

Біда Говерли полягала ще й у невимушених помилках команди. Занадто багато дурних помилок у нападі як для півфінального матчу зробив Лоуренс, хоча саме він своїм триочковим скоротив відставання своєї команди до двох пунктів. Самим же незабутнім моментом десятихвилинки став агресивний прохід під кільце Макса Конате, який завершився безглуздою і десь навіть смішною втратою.

Після перерви Донецьк продовжив розгойдувати гойдалки на свою користь. Кінг влучив здалеку, а Кіллінгсворт в протистоянні з Артемом Чемякін відчував себе господарем чужої фарби. Але Говерла, неочікувано отримала підтримку київських трибун і не припиняла раз за разом зводити до мінімуму неприємну для себе різницю в рахунку ... А потім Донецьк знову виривався вперед. Так, в середині чверті блиснув Денис Яковлєв, який реалізував два поспіль триочкових.

Триочкові взагалі зіграли величезну роль у матчі. Обидві команди прагнули надійно закрити свою "фарбу", але на периметрі у команд було трохи більше свободи. У Говерли сьогодні свої "трьохи" влучили і Доленко, і Фрасенюк, і Ревзін, не кажучи вже про Лоуренса з Пітерсоном. У якийсь момент третьої чверті Говерла мала 50% реалізації, в той час, як Донецьк - 55%.

Ще одним фактором успіху Донецька стала відсутність Андре Янга, через якого Лоуренсу довелося перебувати на майданчику понад звичного ліміту часу. Зрозуміло, це негативно відбилося і на якості гри Юджина, який ще до великої перерви зробив 7 втрат.

На початку останньої чверті, коли Євгену Мурзіна довелося ще сильніше розширювати ротацію за рахунок Романа Гуменюка, стало зрозуміло, що лідери франківців навряд чи витримають заданий темп і якість гри. Бернард Кінг начебто підтвердив цю гіпотезу, збільшивши різницю до 12 очок, але тут же Говерла знову скоротила відставання до семи очок. Важливо, що проблеми Донецьк привозив сам собі - безладність у нападі приводила до швидких відривів суперника, який "тигрів" вже не прощав.

Хід матчу диктував два можливих сценарії розвитку подій. У першому випадку Донецьк, приклавши зусилля, дотиснув б франківців, у другому - Говерла б нарешті відігралася. Проте, ключова хвилина в цьому матчі так і не настала, і останні секунди були такими ж, як і весь матч. Говерла не мала жодних шансів врятувати матч, але і Донецьк явно не бажав виходити зі свого економ-режиму. У результаті, останні очки в зустрічі набиралися без особливих емоцій, ну а переможцем гри став БК Донецьк. 84:77

Говерла - БК Донецьк 77:84 ( 15:20 , 23:21 , 21:26 , 18:17 )

Говерла: Лоуренс (15 + 10 передач + 9 втрат), Ревзін (7), Бокслі (6 + 6 підбирань), Пітерсон (33 + 7 підбирань), Чемякін (2) - старт; Мавунга (6 + 6 підбирань + 4 передачі), Фрасенюк (5), Доленко (3), Гуменюк (0).

Донецьк: Цинцадзе (14 + 8 передач), Кінг (17 + 7 передач), Яковлєв (15 + 6 підбирань), Корнієнко (5 + 5 підбирань), Кіллінгсворт (14 + 7 підбирань) - старт; МакКолі (10 + 5 передач), Буренко (6), Липовий (2), Глєбов (1), Конате (0).

Двоочкові кидки: 15 /31 ( 48 %) - 15 /30 ( 50 %)

Триочкові кидки: 12 /30 ( 40 %) - 12 /25 ( 48 %)

Штрафні кидки: 11 /16 ( 69 %) - 18 /22 ( 82 %)

Підбирання: 34-33 ;

Передачі: 20-24 ;

Втрати: 12-11