Розвідка нарахувала 89 тисяч військових РФ поблизу українських кордонів.


Головне управління розвідки Міністерства оборони України станом на початок березня нарахувало 89 тисяч військових Росії у групі, яку розгорнули поблизу українських кордонів. Там прогнозують, що розгортання сил РФ може завершитись 20 квітня.

У розвідці розглядають три варіанти подій, пише  Громадське. Про це заявив начальник ГУР МО, полковник Кирило Буданов на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, пише «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що ситуація вздовж кордону України наразі свідчить про зростання рівня загрози застосування військової сили з боку Росії.

За словами Буданова, система управління росіян зараз функціонує в посиленому режимі, а в березні поточного року збройні сили РФ посилили розвідку на об'єктах на території України.

«Такі заходи є нетиповими для цього періоду, а створена навколо України група військ відповідає показникам початку російської агресії проти нашої держави станом на липень 2014 року. Ми вважаємо, що ці заходи є елементом оперативного маскування розгортання військ, справжня мета якого ㅡ перевірка готовності військ до оперативного застосування у разі прийняття Кремлем відповідного політичного рішення», ㅡ каже розвідник.

Зокрема, за даними ГУР, станом на початок березня поблизу кордонів України розгорнули війська РФ у складі двох армій військово-повітряних сил і протиповітряної оборони (ППО), а також Чорноморського флоту. Окрім того, в готовності перебували 28 батальйонних тактичних груп (БТГР) на Орловсько-Воронезькому, Донському та Кримському операційних напрямках.

Всього чисельність розгорнутої групи становила 89 тисяч осіб. Однак, за словами Буданова, розгортання повного складу сил і засобів РФ поблизу кордонів України та в окупованому Криму може завершитися на 20 квітня. Буданов заявляє, що кількість особового складу може збільшитися до 110 тисяч людей.

Який план?

За оцінками розвідки, Росія може реалізувати три варіанти дій проти України:

  • Перший ㅡ Росія просто демонструє силу біля держкордонів та в окупованому Криму;
  • Другий ㅡ може мати місце військова операція збройних сил РФ для розв'язання проблеми водопостачання Криму із захопленням частини території південних областей України;
  • Третій ㅡ провокація українських військових на Донбасі на реалізацію військових дій, щоб потім звинувачувати Україну в порушенні наявних домовленостей.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!