Цими вихідними в Крилосі відбудеться патріарша проща. Програма


За участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава у неділю, 1 серпня, відбудеться Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин провів пресконференцію щодо організації 31 липня - 1 серпня Всеукраїнської патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої – Покровительки Галицького краю у селі Крилос, яку очолить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, йдеться на сторінці ОДА

«Це поважне діло, що ми щорічно відновлюємо нашу пам'ять про Галич, зокрема про Крилос. Коли ми говоримо про цьогорічну Прощу, хочу нагадати часи Успенського Собору у Крилосі, який відповідає часам Святої Софії Київської. Наші митрополити будували його, князі, разом із нашим духовенством та парафіянами, тут молилися. Я думаю, давнішого історичного місця такої величини на нашій землі немає», – наголосив Володимир Війтишин.

«Проща у Крилосі проходить щорічно і об’єднує багатьох людей вірою і молитвою. Це надзвичайно важлива подія для області. Прощу відвідують близько 50 тисяч осіб упродовж двох днів. Саме село Крилос та місто Галич – це не тільки релігійні та історичні центри, але й центри, які формують світогляди прикарпатців», – розповіла під час пресконференції Тетяна Лапка.

На цьогорічній прощі до Крилоса запланований традиційний піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша та Бурштина. Серед заходів – насичена молитовна програма з нічними чуваннями, які проводитимуть семінаристи, а також цікаві мистецько-євангелізаційні заходи. Окрім того, більше сотні священників нашої Архієпархії будуть сповідати прочан.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архієрейська Божественна Літургія, яку в неділю відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

Додамо, що у рамках проведення Прощі у суботу, 31 липня, у місті Галичі відбудеться освячення храму Блаженних священномучеників Станіславівських – Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка (м. Галич, вул. Галич-гора).

ПРОГРАМА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПАТРІАРШОЇ ПРОЩІ ДО ГАЛИЦЬКОЇ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ МАТЕРІ БОЖОЇ В С. КРИЛОС:

31 ЛИПНЯ (СУБОТА)

18:30 – зустріч паломників

19:00 - 22:00 - сповідь

19:00 – Співана вервиця

20:00 – Молебень до Богородиці. Похід до Княжої криниці, освячення води.

21:30 – Пісні на прославу Пресвятої Богородиці.

21.45 – Вечірня. (У часі вечірні урочисто виноситься для почитання чудотворна ікона Матері Божої).

23:00 – Наука про Святі Тайни. Молитви на оздоровлення, Акафіст до Богородиці.

1 СЕРПНЯ (НЕДІЛЯ)

00:00 – 01:30 – Нічні чування перед Церквою.

00:00 – 03:00 – Євангелізаційно–мистецька програма для молоді на стадіоні школи с. Крилос

06:00 – 07:30 - Прибуття прочан.

07:00 – 11:00 - Сповідь прочан.

07:45 – Утреня.

08:45 – Зустріч Блаженнішого Патріарха Святослава.

09:00 – Архиєрейська Божественна Літургія.

11:00 – 13:00 – Прочани приклоняються до Чудотворної Ікони, відвідують Хресну дорогу, Княжу криницю, чудотворне джерело св. Франциска, музей історії Давнього Галича (митрополичі палати).

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!