У МОН вирішили змінити типову освітню програму для учнів 5-9 класів


Проєктом передбачено, що заклади освіти можуть самостійно визначати кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі.

На сайті Міністерства освіти і науки України (МОН) опублікували проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, інформують Економічні новини.

У проєкті представлені два варіанти типових навчальних планів:

  • для закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою;
  • для закладів загальної середньої освіти, в яких є класи (групи) з навчанням мовою національної меншини поряд з державною мовою й закладів загальної середньої освіти, в яких є класи (групи) з навчанням українською мовою та вивченням мови національної меншини.

Кількість навчальних годин, які передбачені типовими навчальними планами, відповідає кількості навчальних годин, що рекомендується для вивчення кожної освітньої галузі відповідним базовим навчальним планом Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898.

Порівняно з чинною Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (затвердженою наказом МОН 20.04.2018 № 405), у цьому проєкті збільшено кількість навчальних годин на вивчення української мови, іноземної мови, математики, інформатики, предметів природничої галузі.

Також проєктом документа передбачено, що заклади освіти можуть самостійно визначати кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі в межах заданого базовим навчальним планом діапазону (мінімальна та максимальна кількість навчальних годин для вивчення кожної освітньої галузі).

Це дає змогу перерозподіляти навчальні години між галузями на опанування навчальних предметів та інтегрованих курсів, а також на вибіркові освітні компоненти й враховувати особливості організації освітнього процесу та освітні потреби учнів.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!