Вчені відкрили найбільшу акулу, що світиться


Дослідники виявили три глибоководних види, які світяться в темряві.

Вчені з Бельгії та Нової Зеландії виявили три глибоководних види акул, які світяться в темряві. Серед них був і вид, який є найбільшим хребетним, що світиться, повідомляє ZN.з посиланням на The Guardian.

Біолюмінесценція є широко поширеним явищем серед морських мешканців, але вченим вперше вдалося задокументувати і проаналізувати таке явище у чорної акули, чорночеревої ліхтарної акули і південної ліхтарної акули. Чорна акула може виростати до 180 сантиметрів, що робить її найбільшим світиться хребетним.

Всі три види живуть в так званій «сутінковій» зоні океану: на глибині від 200 до 1000 метрів. У верхні межі зони потрапляє з поверхні лише 1% світла, але вже до нижніх меж воно взагалі зникає. Тому якщо дивитися на цих тварин зверху - їх неможливо побачити, адже світяться вони тільки в районі очеревини. Вчені вважають, що ця особливість дозволяє цим рибам замаскуватися від загроз, які можуть чекати їх знизу.

Разом з тим, у чорної акули мало природних ворогів, тому ймовірно, що природне світіння дозволяє цим рибам підсвічувати океан при пошуку їжі або маскуватися під час полювання.

Вчені відзначають, що необхідні подальші дослідження, які дозволять підтвердити або спростувати гіпотезу про призначення люмінесценції. «З огляду на широту морських глибин і появу організмів, що світяться, в цій зоні, зараз стає все більш очевидним, що виробництво світла на глибині має відігравати важливу роль в структуруванні найбільшої екосистеми на нашій планеті», - пишуть дослідники.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!