Поки Франківськ спав на трьох вулицях міста з'явилася пластикова розмітка


У ніч з суботи на неділю було нанесено нову пластикову розмітку практично на всіх пішохідних переходах по вулицях Василіянок, Гаркуші та Лепкого.

Про це у соцмережі Facebook повідомив Мирослав Франківський, виклавши фото.

"До Вашої уваги кілька слів про технологію нанесення та фотографії процесу. Перш за все потрібно сказати, що на відміну від Галицької і Незалежності, вищезгадані вулиці не є чотирисмуговими, тому перекривати їх, навіть частково, в світлу пору доби не можна. Тим паче, що ними їздять тролейбуси в обох напрямках, а це прив’язка до ліній, з усіма наслідками. Отже, було прийняте рішення “заливати” цей напрямок вночі.

Для тих, хто ще не знає, скажемо, що пластикова розмітка цього року наноситься виключно на регульовані та нерегульовані переходи та СТОП-лінії перед світлофорами. Таким чином найвищий пріоритет надається безпеці пішоходів. Уся інша розмітка трохи згодом буде нанесена фарбою. Ну і, звісно ж, мова йде в першу чергу про вулиці, на яких було відновлено дорожнє покриття, і котрі не повинні підлягати ремонту найближчих три роки. Саме такий термін служби розмітки гарантує підрядник", - йдеться в повідомленні.

Для початку, на прикладі одного переходу, подивимось що ми мали, і що отримали:

Перехід на перехресті Лепкого й Гаркуші. Загалом же, ось так тепер виглядають усі зебри:

А так - регульовані переходм зі СТОП-лініями:

Перехрестя Василіянок - Грушевського - Гаркуші - Грюнвальдської

А тепер давайте подивимося на сам процес.

Спочатку ділянку розмічають та обклеюють малярським скотчем для того, щоб краї розмітки були максимально рівними, а рідкий пластик не розтікався за визначені межі, як це могло б бути у випадку з дерев’яним або металевим трафаретом. 

Потім уся площа ретельно очищується від сміття, бруду та пилу. 
Після того поверхня асфальту підігрівається.
Все по-дорослому. Після газової горілки ще раз проводиться контрольна очистка.
І тільки після цього на сцені з’являється ось така німецька шайтан-машинка, в яку уже засипали світловідбиваючі кульки. (До речі, ця кравчучка коштує 12 тис. євро)

Майстри дуже оперативно доливають у відро з рідким пластиком каталізатор і розмішують суміш. Після чого починають безпосередньо процес нанесення розмітки.

Треба сказати, що сам процес нанесення розмітки займає 10-15% часу. Решта часу іде на підготовку, розмітку ліній та очікування висихання. Як видно на фото, після одного проходу фарба лягає не досить щільно, тому майстри проходяться по одній і тій же лінії двічі, а інколи і три рази.

Якщо подивитися спереду, то це виглядає таким чином: суміш ллється на рельєфний валик, який розбризкує її, утворюючи агломератну поверхню.

Після зняття скотчу і захисної плівки готовий перехід має такий вигляд: (дрібні цятки між смугами - це не розпилені каплі, а розкидані світловідбиваючі кульки, які розлетяться в сторони після проїзду кількох перших машин).

Наступної ночі вони планують завершити свою частину робіт, нанісши кілька останніх переходів по вул. Галицькій ( в районі Радіозаводу). А вже наступного тижня до роботи на інших вулицях міста повинні приступити ще дві компанії з нанесення розмітки холодним пластиком.