З двох джерел Калуша людям не рекомендують пити воду


Фахівці Калуського районного центру ДУ «Івано – Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в червні 2021року провели моніторингові дослідження проб води з джерела загального користування: «Богуна» мікрорайону Підгірок (біля Калуської центральної районної лікарні), «Капличка» (мікрорайону Підгірок) вул. Підгорецька.

Досліджені проби з джерел «Капличка»  та «Богуна» за показниками епідемічної безпеки  питної води  не відповідають  вимогам  ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», йдеться на сайті Калуської міської ради.

"У межах здійснення затвердженого моніторингу за місцями масового відпочинку в період оздоровчого сезону, проведено дослідження води річки Лімниця в селі Вістова та Добровляни. Досліджені проби води за санітарно-мікробіологічними показниками  не відповідають вимогам Додатку 11  Державних санітарних норм забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.96р. №173 (Гігієнічні вимоги до складу та властивостей води водних об’єктів в пунктах господарсько-питного та культурно - побутового призначення)",- йдеться в повідомленні.

З метою профілактики гострих кишкових інфекцій рекомендують:

не використовувати для пиття та господарсько-побутових потреб воду із вище вказаних джерел загального користування;

вживати кип’ячену воду або використовувати бутильовану, сертифіковану питну воду;

обмежити купання в р. Лімниця, до покращення показників епідемічної безпеки.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!