Лікар франківської поліклініки Іван Грига після поранення знову повернувся на фронт
Військовий медик Іван Грига з Івано-Франківська у зоні бойових дій займався евакуацією поранених - надавав домедичну допомогу, здійснював сортування поранених та їх перевезення до стабілізаційного пункту.
Іван Грига воював на передовій з 25 грудня 2022 року, має звання офіцера медичної служби, отримав відзнаку «Хрест пошани», а також нагороджений почесним нагрудним знаком «Срібний хрест» від головнокомандувача ЗСУ.
У цивільному житті Іван Грига — лікар-ортопед, травматолог та хірург міської поліклініки № 3 в Івано-Франківську
Здебільшого лікар рятував життя своїм побратимам на Донбасі, йдеться на сторінці КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради"
«Потрібно зробити максимально все можливе, щоб доставити бійця на подальший етап евакуації живим та стабілізованим. Спочатку мені було дуже важко, страшно і незрозуміло, але потім, коли вже знав, що потрібно робити і як, то звик», - розповідає Іван Грига.
За його словами, у військового лікаря є єдине завдання – врятувати.
«Там нема часу думати, нема часу на помилку, треба діяти дуже швидко. Ми тампонуємо рани, перев'язуємо, проводимо декомпресію грудної клітки, наводнюємо пораненого, вливаємо кровозамінники, різні медикаменти, щоб попередити ускладнення на подальших етапах евакуації. Все це робиться під час транспортування бійця до стабілізаційного пункту. Часто наш маршрут обстрілюють», - говорить військовий медик.
Іван Грига розповідає про випадок, який йому найбільше запам’ятався: «Ми забирали дуже тяжкого пораненого, я думав, що він вже помер. Але, коли загрузили, почали над ним працювати і довели до свідомості, він навіть з нами почав говорити. Цей військовий вижив, зараз він без двох кінцівок, але живий…».
Під час однієї з евакуацій 7 жовтня 2023 року Іван Грига отримав поранення.
«Коли їхав забирати важкого пораненого, то нашу машину обстріляли», - пригадує військовий медик.
У Івана Григи була поранена рука, середня третина плеча та пошкоджені нервові корінці. В ЦМКЛ йому провели успішну операцію у відділенні травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії.
Над відновленням військового лікаря попрацювала і мультидисциплінарна команда реабілітологів. Зокрема, активно займались з Іваном Григою наші ерготерапевти.
«Ми мали на меті покращити здатність захоплювати предмети, оскільки наш пацієнт повинен працювати правою рукою і саме ця функція надважлива для нього. В Івана Григи відсутні функції згинання запʼястя, в результаті він не може зігнути пальці правої руки в кулак, перехрестити вказівний і середній палець чи виконати щипцеподібне захоплення. Тому під час занять часто використовували багатофункціональну роботизовану рукавицю. Це нова і сучасна технологія, яка допомагає виконувати потрібний рух, запобігає мязовій втомі та допомагає пацієнту зберігати енергію для подальших фізичних вправ, які сприяють відновленню руху в руці», - говорить лікар-ерготерапевт Наталя Гуменяк.
Повністю відновити функцію руки поки неможливо, адже, як запевняють медики, при такому пораненні і після операції для цього потрібно десь близько року часу.
Втім, Іван Грига не збирається довго лікуватись, він уже виписаний з ЦМКЛ і знову направився служити в зону бойових дій.
«Я і так вже 4 місяці пробув у мирному часі і відчуваю, що хочу повернутись. Я там зможу допомогти багатьом. Так, як у мене рука ще повністю не відновлена, то здійснювати евакуацію чи працювати в госпіталі я не зможу. Але працюватиму у медичній роті, а це щось на зразок поліклініки. Там лікуються наші військові і цивільні, які страждають від обстрілів», - відзначає військовий лікар.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!