Переможниця Кубку України з бодібілдингу та фітнесу, франківчанка Оксана Пазинюк про перемогу, шлях до неї та мрії


У місті Львові, 28 вересня відбувся Відкритий Кубок України з бодібілдингу та фітнесу. Переможницею цього змагання стала 32-річна іванофранківчанка, мати двох дітей, Оксана Пазинюк. Я вирішила поспілкуватися з нею і дізнатися в подробицях про те, що ж таке насправді фітнес.

У затишній кав’ярні я зустрілася з тендітною жінкою у вишуканому вбранні, що одразу знищило міф про те, що чемпіонки цього виду спорту чоловікоподібні.

Вітаю тебе, Оксано! Це перша твоя спортивна перемога?

Дякую за привітання! Так! Це моя перша перемога, і я пишаюся цим! Хоча спортом займаюся вже близько 12 років. Після народження старшої доньки, пішла на фітнес. Займалася 6 років. Потім, народила сина. Згодом відновила зайняття. Але побачила, що фітнес вже не приносив мені бажаного результату. Тому вирішила відправитись у тренажерний зал. Там я і побачила швидкий результат.

Яка кількість суперниць-конкурсанток була на цьому змаганні?

Близько 40-ка учасниць. І всі дуже достойні!

За якими критеріями обирали переможниць?

В першу чергу, це м’язи. Їх натренованість, особливо, вигляд ззаду. Взагалі саме тіло бралося до уваги. Ну і харизма. Перше враження. Я, наприклад, весь час посміхалася, була настроєна позитивно, це і передалося суддям, я думаю.

А який приз ти отримала?

Отримала великий кубок, медаль і грамоту. Грошові призи на таких конкурсах рідкість. А якщо і трапляється, то малі суми, до 1000 гривень за перше місце. Немає, на жаль, спонсорів на таких змаганнях.

Оксано, що ж таке взагалі фітнес-бікіні і чи він відрізняється від бодібілдінгу?

Це поєднання краси тіла і його натренованості. Гармонія. А от бодібілдинг - це вже більше саме м’язи, скажімо, їх більша маса.

Ти, певно, повинна дотримуватися певної спортивної дієти.  Яка вона?

Взагалі я вже роками не їм жирних сортів м’яса. Намагаюся харчуватися здорово і вітамінно. Це стиль життя! Але, готуючись до змагання, я знизила кількість вуглеводів, збільшила кількість білків. Звичайно, є місце для спортивного харчування, зокрема це чистий протеїн, без домішок. Також, я вживаю мікрогрін, це проростки соняшника, горошку, люцерни. П’ю сік з пшениці зранку. Готую собі смачні смузі з проростків і фруктів. Їм продукти багаті білком: творог, дієтичне м’ясо курки, індика та кролика. Щоб були сили після тривалих занять спортом.

Скільки часу пішло на підготовку до змагань?

Підготовка тривала 2,5 місяці. Щодня. Спочатку по дві години на день, а потім, перед самим змаганням, по 45 хвилин, тому що м’язи мають свою витривалість, їм також  потрібно відпочивати.

Було важко?

Так! Спочатку було особливо важко, тому що це і дієта «на сушку» і інтенсивні тренування майже до виснаження. Але результат не забарився!

Як на твою думку, чи достатній рівень спортивних залів у нашому місті?

Так. Зараз у нас є хороші зали  з усіма вимогами та професійним покриттям. Хоча їх і мало, але вони є. Тому  не варто скаржитись!

Що тебе мотивує?

Насамперед  друзі і сім’я! Мій чоловік захоплюється мною і пишається. Діти також. Ну і для себе! Я займаюся для власного задоволення. Отримую кайф! В мене завжди був культ тіла, і я не приховую цього.

Тобто, ти є прикладом для свого оточення?

Думаю, що так! Моя донька займається танцями і відвідує «ЗУМБУ». Мама також тренується в залі, та й багато моїх подруг займаються в тренажерних залах. Я завжди кажу: не треба вигадувати ровер, бо його вже до нас вигадали. Треба їздити на ньому. Не треба вигадувати нових способів зайнятися своєю фігурою – просто купи абонемент в спортивний зал.

Чи доводилось тобі застосовувати колись силу у житті?

(сміється) Силу застосовую тільки морально. В мене працює мозок і сильна я швидше духом. Сильна жінка повинна бути своєї красою і здоров’ям.

Існує така думка, що жінки, які починають займатися спортом, недолюблені. Чи згідна ти з таким твердженням?

Чула я про таку теорію. Не згідна, абсолютно! Адже як жінка з шикарним тілом може бути недолюблена, чи залишатися без уваги. Навпаки! Та й взагалі, не вірю в жодні теорії і твердження. Все відносно і індивідуально. Адже теорії придумують ті, хто багато говорить і нічого не робить. А я прихильник дій і результатів.

А як чоловіки у залі ставляться до тебе, такої м’язистої жінки?

Чоловіки в залі часто запитують мене, навіщо мені такий прес, на що я відповідаю жартома, що у них прес має бути в гаманці, а мені він подобається на тілі! А загалом, більшість, хто займається, розуміє, чого вартують такі кубики пресу і яка це важка праця.

Оксано, чи є у тебе кумири?

Так, звичайно ж є! Насамперед, це Оксана Артьомова. Довший час я спостерігала за її успіхами. Катерина Усманова. Вона подобається мені не тільки, як багатократна чемпіонка, але і як людина, як жінка. Вона позитивна і життєрадісна!

В тебе є ще хобі, окрім спорту?

О, так! Я надзвичайний шопоголік! Шопінг - то моє ВСЕ! Обожнюю красиві неординарні речі, одяг і взуття, аксесуари.

А як щодо шкідливих звичок?

Усіх шкідливих звичок я давно позбулася. Та маю пристрасть до кави. П’ю її багато і ніяк не можу відмовитись, на жаль.

А яка твоя мрія?

Мрія? Щоб я могла здійснювати мрії інших.  Мені приносить задоволення віддавати  набагато більше, аніж брати! 

Твої плани? Чи підеш далі у спорті?

Маю великі плани! Зараз багато читаю літератури про правильне харчування. Слідкую за дівчатами-бікіністками усього світу. 10 листопада я їду у Чернівці на Кубок України з модельного фітнесу WABBA і планую здобути там перемогу! У моїх подальших спортивних планах забрати перші місця на таких змаганнях, як Arnold Classik і Miss Olimpia.

Бажаю тобі успіхів і наснаги! Що побажаєш франківчанкам наостанок?

Займатися собою. Не зупинятися на досягнутому. Все доступно і можливо. Мрійте! Ставте цілі і їх досягайте! Успіхів!

 

Розмовляла Лєна Грейс, спеціально для "Бліц-Інфо"