Сергій Токарєв про The Ukraine Tech Summit, гранти та майбутнє ІТ в Україні.
Нещодавно у Лондоні пройшов захід, який об’єднав державних діячів, представників найвідоміших технологічних компаній та інвесторів з Великої Британії та України. Йдеться про The Ukraine Tech Summit – міжнародну подію, спонсорами якої виступили інвестиційна група Roosh і програма Google for Startups. Про що йшлося на саміті та його підсумки розповів ІТ-інвестор і бізнесмен Сергій Токарєв.
Головна мета заходу – знайти шляхи для відновлення та модернізації техсектору України, а також стимулювати його вихід на міжнародний рівень для посилення співпраці з відомими ІТ-компаніями. На The Ukraine Tech Summit було безліч цікавих івентів і панельних дискусій, присвячених інвестиціям і розвитку технологічного сектору країни. Додатково для учасників провели пітч-сесії стартапів, в яких вони могли брати активну участь.
Україна та Велика Британія: Спільний розвиток галузі ІТ
«Наша країна вже давно співпрацює з різними технологічними компаніями Великої Британії. Проте потрібно ще більше зосередитися на інвестуванні в Україну, щоб не лише стабілізувати, а й сприяти зростанню технологічного сектору. Що особливо важливо під час протистояння російському вторгненню», – говорить засновник та організатор The Ukraine Tech Summit Владислав Базікалов.
На панельній дискусії щодо ІТ екосистеми учасники обговорювали не лише питання можливостей для зростання, взаємодії та розвитку технологічної галузі, а й згадали про українських спеціалістів, які працюють в британських tech-компаніях.
Сергій Токарєв також згадав про доповідь спікерів щодо загальної вартості української стартап-екосистеми, яка збільшилася до € 28 млрд. Одним з них виявився головний редактор медіа TechCrunch Майк Бутчер. Спікер був вражений високою якістю стартапів нашої держави, але він зазначив, що Україні, як і більшості інших європейських країн, бракує чіткого розуміння продукту та вміння правильно вивести його на ринок.
«Британські підприємці вже давно успішно співпрацюють з технологічними компаніями України. А сьогодні наша співпраця розширюється у сфері стартапів. Я неодноразово чую про нові кліматичні та оборонні технології. У нас багато можливостей для налагодження та розширення партнерства», – говорить Майк Бутчер.
«Наші спеціалісти весь час генерують нові ідеї. Попри блекаути та обстріли вони викладаються на 100%, аби створювати та масштабувати стартапи. Крім того, нам не дозволено помилятися, оскільки це призведе до відтоку партнерів та інвесторів з ринку. Тому сьогодні головним є поширення історій про успішні кейси та результати співпраці з Україною», – додає Сергій Токарєв.
Можливості заходу The Ukraine Tech Summit
«Європейський ринок регульований, що дає не лише переваги, а й недоліки», – стверджує Міхал Крамарж, керівник програми Google for Startups. Він наголошує, що поки Україна не приєдналася до ЄС, у неї є унікальна можливість швидко тестувати найрізноманітніші технологічні рішення. Саме це дає перевагу державі перед іншими країнами Європи.
Додатково Міхал Крамарж розповів про 9 стартапів, які доєдналися до Google for Startups Ukraine Support Fund. Вони отримають експертну підтримку від Google та гранти на суму $ 100 000. Серед учасників програми: Ailand Systems, Carbominer, Natatively, BazaIT, Spendbase, Clearly, Eddy, Eventmate та Uspacy.