У Снятинській громаді закрили на карантин 538 га кукурудзи через появу кукурудзяного жука


У Снятинській громаді на Івано-Франківщині закрили на карантин 538 га кукурудзяних полів через появу західного кукурудзяного жука.

Наступні п'ять років на цих полях не висаджуватимуть цю культуру — оброблятимуть землю від шкідника, розповіла Суспільному головна спеціалістка Держпродспоживслужби в області Іванна Пупенко.

За її словами, західний кукурудзяний жук — небезпечний шкідник.

"У нього — дуже висока шкодочинність, прожерливість, плодючість висока. Якщо, не дай Боже, він вподобає наші регіони, то в нас будуть вагомі втрати врожаю кукурудзи. Шкодочинність цього шкідника полягає й у тому, що, окрім яйця, всі фази розвитку його шкодочинні — й личинки, й жуки", — говорить Іванна Пупенко.

Також серпень — період розвитку ще одного шкідника — кукурудзяного стеблового метелика. Зі слів Іванни Пупенко, якщо протягом 10 днів у пастки потраплять ці комахи, поле слід обробити хімікатами.

Пастка для шкідників. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Він — не карантинний шкідник, але небезпечний для кукурудзи, оскільки теж ненажерливий. Гусениці прожерливі. Кукурудзяний стебловий метелик завдає збитків посівам", — додає Іванна Пупенко.

Нині кукурудзу вражають не лише шкідники, а й хвороби. Начальниця відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в області Галина Данилюк каже: це пов'язане з погодою.

"Вже пішов розвиток гельмінтоспоріозу. Передбачаємо більше всихання листя. Пам'ятаємо, що в липні 2023 року випала надмірна кількість опадів — було вилягання культури. І це спричиняє хворобу кукурудзи, листя. Тож воно вже йде до всихання", — пояснює Галина Данилюк.



Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!