У Франківську провели „День відкритих дверей у онколога”


Днями у Міській поліклініці №1 було проведено „День відкритих дверей у онколога”. У рамках співпраці з ОКОД, прийом, сумісно зі спеціалістом закладу, проводив лікар-мамолог ОКОД Ю.В. Стинський.

Було оглянуто 32 жінки, з них: виявлено одне злоякісне захворювання, у трьох пацієнток – підозру на злоякісну пухлину молочної залози, у десятьох пацієнток діагностовано фіброзно-кистозну мастопатію.

Мамологія – розділ клінічної медицини, що вивчає захворювання молочної залози у жінок, способи їх діагностики та ефективного лікування. Відповідно, мамолог – це лікар, який займається діагностикою і лікуванням захворювань молочної залози. При таких захворюваннях як мастопатія, фіброаденома, мастит, мастоптоз, кіста, ущільнення чи підозра на пухлини молочної залози, необхідно звертатися саме до мамолога. Слід пам’ятати, що 90% захворювань молочної залози повністю виліковні, за умови ранньої діагностики та спеціалізованого лікування.

Лікарі нагадують, що консультація мамолога потрібна, якщо у Вас: 

- Болі в молочних залозах або пахвових областях; 

- Ущільнення, виділення із сосків;

- Зміна розміру; 

- Асиметрія молочних залоз; 

- Почервоніння шкіри;

- Втягнутість / вибухання шкіри в області соска.

Періодичність відвідування мамолога залежить від віку жінки, спадковості, наявності гінекологічних захворювань і, звісно, скарг, пов’язаних з молочною залозою. Жінкам після 30 років, у яких відсутні скарги, варто відвідувати мамолога 1 раз на 2 роки. Коли є мастопатія – 1 раз на рік або й частіше.